Türkiye'yi bilgi toplumuna dönüştürme protokolü -Türksat AŞ ile Havelsan AŞ arasında Türkiye'nin…

  • Yazı boyutu
Türkiye'yi bilgi toplumuna dönüştürme protokolü
  -Türksat AŞ ile Havelsan AŞ arasında Türkiye'nin…

Türkiye'yi bilgi toplumuna dönüştürme protokolü -Türksat AŞ ile Havelsan AŞ arasında Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşmesi için işbirliği protokolü imzalandı

Türksat AŞ ile Havelsan AŞ arasında Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşmesi için işbirliği protokolü imzalandı.
     Türksat AŞ Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme AŞ ile Havelsan Hava Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ arasında işbirliği protokolü imzalandı. Havelsan AŞ Genel Müdürlüğü'nde gerçekleşen protokol imza törenine Türksat AŞ Genel Müdürü Dr. Özkan Dalbay, Havelsan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taş, Havelsan Genel Müdürü Sadık Yamaç ile her iki şirketin yöneticileri katıldı.
     İşbirliği protokolünde "Ortak Ürün Geliştirme ve Pazarlama", "Varolan Projelerin Birlikte Geliştirilmesi" ve "Ulusal ve Uluslararası Ortak Pazarlama Stratejilerinin Geliştirilmesi" konularında her iki kuruluşun sahip olduğu birikim ve yeteneklerin birleştirilmesi öngörülüyor.
    
     -e-KKTC dönüşüm çalışmalarında işbirliği-
    
     İki kuruluş arasında varılan anlaşmaya göre, Türkiye'de daha fazla e-Devlet projesinin hayata geçirilmesi ve Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşme sürecinin hızlanmasıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) e-KKTC dönüşüm çalışmalarında işbirliği yapılması kararlaştırıldı.
     Her iki kuruluş da e-KKTC projesinde yer alan kurum ve kuruluşların Türkiye'deki eşdeğerleriyle eşgüdüm içinde hareket edebilmesine yönelik teknik altyapı ve işletim sistemlerinin kurulması noktasında ortak hareket etme kararı aldı.
     e-Devlet çalışmalarında ortak projelerin yürütülmesi, söz konusu alanda ihtiyaç duyulan standartların belirlenerek geliştirilmesi, sistem ve modellerin ulusal ve uluslararası alanda pazarlanmasını ele alan anlaşmada, bu alanda sürdürülebilir bir ekosistemin oluşturulması da hedefleniyor.
     Türksat ve Havelsan ayrıca, işbirliği protokolü kapsamında yürütülecek ortak çalışmalarda bilişim sektörünün diğer kuruluşlarla işbirliği sürecini devam ettirecekler.
    
    

Bu haberi 176 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir