Türkiye'yi 90'dan fazla ülkede temsil ediyorlar -Türk Traktör Genel Müdür Yardımcısı Özdemir:…

  • Yazı boyutu
Türkiye'yi 90'dan fazla ülkede temsil ediyorlar
  -Türk Traktör Genel Müdür Yardımcısı Özdemir:…

Türkiye'yi 90'dan fazla ülkede temsil ediyorlar -Türk Traktör Genel Müdür Yardımcısı Özdemir: -"Tarımsal verimliliğin artırılması için çiftçilerimizin bilgiden ve teknolojiden daha fazla faydalanması gerekiyor" -"Sadece Türk çiftçimize değil dünyaya hizmet veriyoruz. Dünyanın 5 kıtasında 90'dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz"

Türk Traktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, tarımsal verimliliğin her geçen gün önem kazandığını ancak Türkiye'nin bu konuda Avrupa'nın gerisinde olduğunu belirterek, "Tarımsal verimliliğin artırılması için çiftçilerimizin bilgiden ve teknolojiden daha fazla faydalanması gerekiyor" dedi.
     Özdemir, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Fuar ve Sergi Kompleksi'nde düzenlenen Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk, Gıda, Sera, Tohum, Süt Endüstrisi ve Fidancılık Fuarı'nda, AA'ya açıklama yaptı.
     Türk traktör sektörünün ilk firması olduklarını ve 58 yıldır çiftçilere hizmet verdiklerini ifade eden Özdemir, çiftçilerin ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayacak, onların mode üretim tekniklerini kullanmalarını sağlayacak, verimliliğini ve bereketini artıracak traktör ve ekipmanları sunduklarını kaydetti.
     Türk çiftçisinin yanı sıra dünya çiftçisine hizmet verdiklerini ve değer yarattıklarını belirten Özdemir, "Sadece Türk çiftçimize değil dünyaya hizmet veriyoruz. Dünyanın 5 kıtasında 90'dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Büyük çoğunluğunu Ankara'da bulunan fabrikamızda ürettiğimiz ürünlerimizin yüzde 22'sini Kuzey Amerika'ya ihraç ediyoruz" diye konuştu.
    
     -"Tarımsal verimlilik her geçen gün önem kazanıyor"-
    
     Traktörün bir iş makinesi olduğunu ve gıda üretiminde kullanıldığını vurgulayan Özdemir, şöyle devam etti:
     "Gıda demek yaşam demek, yaşamın sürdürülebilirliği demektir. Dünyada gıdanın önemi her geçen gün artıyor. Dünya nüfusu 7 milyarı geçti, 2050'de 9 milyarı geçmesi bekleniyor. Dolayısıyla tarımsal verimlilik her geçen gün önem kazanıyor. Ancak Türkiye'deki tarımsal verimlilik Avrupa'nın gerisinde. Tarımsal verimliliğin artırılması için çiftçilerimizin bilgiden ve teknolojiden daha fazla faydalanması gerekiyor. Mekanik mibzer yerine dinomatik mibzer kullanmalılar, salma yerine damlama sulama sistemlerini tercih etmeliler ve 15-20 yaşındaki, yakıt ve bakım-onarım sarfiyatları yüksek traktörler yerine mode ve teknolojinin en yüksek donanımlarına sahip traktörleri kullanmalılar. Biz 58 yıldır Türk Traktör olarak bunu yapmak istiyoruz."
     "Çiftçilerimiz varsa biz varız, onlar kazançlıysa biz mutluyuz" diyen Özdemir, "New Holland" markasıyla üretilen traktörlerin Türkiye'deki pazar payının yüzde 50'sinden fazlasına sahip olduğunu söyledi.
     Orta Anadolu bölgesindeki çiftçileri fuara davet eden Özdemir, "Çorum'da, Orta Anadolu'daki çiftçilerimizle buluşmaktan mutluyuz. 25 beygirden 400 beygire kadar küçük, orta ve büyük ölçekli traktör ve ekipmanlarımız var. Her şey güzel ve çiftçimizin alım koşullarını kolaylaştırmak için bu fuara özel fırsatlar sunuyoruz. Özel bankalar vasıtasıyla çeşitli avantajlar sunuyoruz. Çiftçilerimizi fuara bekliyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 321 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir