Türkiye ve Macaristan arasındaki ekonomik ilişkiler -Türk-Macar Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı…

  • Yazı boyutu
Türkiye ve Macaristan arasındaki ekonomik ilişkiler
  -Türk-Macar Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı…

Türkiye ve Macaristan arasındaki ekonomik ilişkiler -Türk-Macar Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Kaya: -"Macaristan ve Türkiye arasında gerçekleşen 2,5 milyar dolarlık ticaret hacmini daha da geliştirmek arzusundayız"

Türk-Macar Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı ve Kale Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Alpaslan Kaya, Macaristan ve Türkiye arasındaki 2,5 milyar dolarlık ticaret hacmini geliştirme arzusunda olduklarını bildirdi.
     Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de Kale Otomotiv Grubu bünyesinde ısıtma-soğutma sistemleri ve fren balataları ürünlerinde yaklaşık 50 yıldır hizmet verdiklerini belirtti.
     Grubunun Macaristan'daki otomotiv sektörünü yakından takip ettiğine dikkati çeken Kaya, yaklaşık 3 yıldır Budapeşte merkezli satış ve lojistik şirketleriyle Macaristan'da bulunduklarını kaydetti.
     Kaya, Macaristan'daki yatırım destek imkanlarını değerlendirdiklerini, otomotiv yan sanayi sektöründe üretim veya satın alımlara yönelik çalışmalarının olacağını ifade ederek, şunları vurguladı:
     "Macaristan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Budapeşte ziyaretinden sonra Türk yatırımcılara daha da sıcak bakıyor. Macaristan ve Türkiye arasında gerçekleşen 2,5 milyar dolarlık ticaret hacmini daha da geliştirmek arzusundayız. Başbakan Erdoğan'ın Budapeşte ziyaretinde bizlere gösterdiği hedef 5 milyar dolarlık ticaret hacmidir. Türk-Macar Sanayi ve Ticaret Odası olarak çalışmalarımızı hızlandırdık.
     Bu çerçevede Türkiye ve Macaristan masaları oluşturuldu. Yatırım planlayan tüm gruplara hizmete hazırız."
    
    
    

Bu haberi 311 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir