Türkiye ve Bulgaristan sınırında tır kuyruğu -Kapıkule Sınır Kapısı'ndaki sistem arızası nedeniyle…

  • Yazı boyutu
Türkiye ve Bulgaristan sınırında tır kuyruğu
  -Kapıkule Sınır Kapısı'ndaki sistem arızası nedeniyle…

Türkiye ve Bulgaristan sınırında tır kuyruğu -Kapıkule Sınır Kapısı'ndaki sistem arızası nedeniyle Bulgaristan sınırında 11, Türkiye sınırında 3 kilometrelik tır kuyruğu oluştu -Edirne Vali Yardımcısı Özırmak: -"Perşembe günü kuyruğun erimesini bekliyoruz"

Kapıkule Sınır Kapısı'ndaki sistem arızası nedeniyle Bulgaristan sınırında 11, Türkiye sınırında 3 kilometrelik tır kuyruğu oluştu.
     Edirne Vali Yardımcısı ve Kapıkule Mülki İdare Amiri Nedim Özırmak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kapıkule'deki bilgisayar sisteminde meydana gelen arıza nedeniyle tırların bir süre Türkiye'ye giriş ve çıkış yapamadığını söyledi.
     Bulgaristan'dan Türkiye'ye giriş yapmak isteyen tırların 15 kilometre kuyruk oluşturduğunu belirten Özırmak, "Kuyruğu bugün itibarıyla 11 kilometreye düşürdük. İşlemleri hızlandırıyoruz. Yurt dışından gelen tırlar da devamlı kuyruğa ekleniyor. Böyle olunca kuyruğun azalması maalesef yavaşlıyor. Tabii kuyruk eridikten sonra girişler normale dönecek" diye konuştu.
     Bulgaristan'dan dün 850, bugün de 650 tırın giriş yaptığına dikkati çeken Özırmak, "Eğitime giden personelimiz de oldu. Personel yönünden de sıkıntımız var, buna rağmen arkadaşlar özveriyle çalışıyor, perşembe günü kuyruğun erimesini bekliyoruz" şeklinde konuştu.
    
    
    

Bu haberi 192 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir