Türkiye üzerinden zengin Rus ve Araplara ulaşacaklar -Lüks Fransız markaları, Türkiye'yi ziyaret…

  • Yazı boyutu
Türkiye üzerinden zengin Rus ve Araplara ulaşacaklar
  -Lüks Fransız markaları, Türkiye'yi ziyaret…

Türkiye üzerinden zengin Rus ve Araplara ulaşacaklar -Lüks Fransız markaları, Türkiye'yi ziyaret eden zengin Rus ve Arap müşterilere ulaşmayı hedefliyor

Lüks Fransız markalarını aynı çatı altında toplayan Colbert Komitesi'nin Genel Müdürü Elisabeth Ponsolle des Portes, önümüzdeki dönemde Türkiye üzerinden zengin Arap ve Rus müşterilere ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.
     Elisabeth Ponsolle des Portes, Colbert Komitesi'nin 16-22 Ocak 2013'te İstanbul'da düzenleyeceği festivalle ilgili olarak Paris'te Türk basın mensuplarına bilgi verdi.
     Lüks Fransız markalarının ihracatında Türkiye pazarının yüzde 2'sine ulaştıkların kaydeden Colbert Genel Müdürü, bu oranı önümüzdeki dönemde artırmayı hedeflediklerini söyledi.
     Komitenin, Fransa'nın ünlü moda, kozmetik, parfüm, deri, porselen ürünlerinde lüks 75 markasını bünyesinde bulundurduğunu hatırlatan Elisabeth Ponsolle des Portes, yüksek büyüme hızı ve dinamik ekonomiye sahip Türkiye'de hem alım gücü yüksek zengin Türk müşterilere hem de Türkiye'yi ziyaret eden zengin Rus ve Arap müşterilere ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.
     Elisabeth Ponsolle des Portes, Komite bünyesinde bulunan 75 markadan 60'ının Türkiye pazarında iş yaptığı söyledi.
     Colbert Komitesi Genel Müdür, İstanbul'da İstinye parkında düzenlenecek festivalde, Fransız markalarının tanıtımının dışında kültürel ve sanatsal etkinliklerin de düzenleneceğini ifade etti.
     Komite bünyesinde bulunan lüks Fransız markaları, ihracatlarının yüzde 34'ünü AB ülkelerine, yüzde 20'sini ABD'ye, yüzde 12'sini Çin'e, yüzde 12'sini Japonya'ya, yüzde 12'sini ise Arap ülkelerine yapıyor.
     Komite bünyesinde, Chanel, Christian Dior, Yves Saint Laurent, Guerlin, Chanel, Lancome, Hermes gibi ünlü Fransız markaları bulunuyor.
     Komite, lüks Fransız markalarını dünyaya tanıtmak amacıyla 1954'te kuruldu.
    
    
    

Bu haberi 91 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir