Türkiye Tohumcular Birliği Genel Başkanı Ses: -"Tohum sektörü şu anda ülke kalkınmasına çok…

  • Yazı boyutu
Türkiye Tohumcular Birliği Genel Başkanı Ses:
  -"Tohum sektörü şu anda ülke kalkınmasına çok…

Türkiye Tohumcular Birliği Genel Başkanı Ses: -"Tohum sektörü şu anda ülke kalkınmasına çok ciddi boyutlarda destek vermekte"

Türkiye Tohumcular Birliği Genel Başkanı Hakkı Şafak Ses, tohum sektörünün ülke kalkınmasına çok ciddi boyutlarda destek verdiğini söyledi.
     Ses, birliğin Konya'da bir restoranda düzenlediği iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, tohumculuk sektöründe faaliyette bulunan firmaların çoğunluğunun Konya'da bulunması nedeniyle iftar programını burada düzenlediklerini belirtti.
     Henüz 4 yıllık genç bir teşkilat olduklarını ifade eden Ses, birliğin Türkiye topraklarında ekilen ve dikilen tüm bitkisel besin üretim materyallerini üreten, ithal eden ve pazarlayanların kurduğu bir birlik olduğunu dile getirdi.
     Konya'nın Türk tohumculuk sektörüne fidan üretimi açısından büyük katkıda bulunduğunu aktaran Ses, şunları kaydetti:
     "Tohum sektörü şu anda ülke kalkınmasına çok ciddi boyutlarda destek vermekte. Bu destek her geçen gün artan bir ivmeyle devam ediyor. Konya'da yarın da temaslarımız sürecek. Düzenleyeceğimiz basın toplantısıyla Türk tohumculuğunun nereden nereye geldiğini anlatacağız. Tohumculukla ilgili kamuoyunda yanlış bilinen bir çok şehir efsanesi var. Türk tohum endüstrisinin sayılı bir noktada olduğunu rakamlarla açıklayacağız."
     Ses, kendilerini Konya'da ağırlayan birlik üyelerine teşekkür etti.
    
    
    

Bu haberi 243 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir