Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Kutlu: -"Saman fiyatlarını şişiren spekülatörlerin…

  • Yazı boyutu
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Kutlu:
  -"Saman fiyatlarını şişiren spekülatörlerin…

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Kutlu: -"Saman fiyatlarını şişiren spekülatörlerin hevesleri kursaklarında kaldı"

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu, saman fiyatlarını şişiren spekülatörlerin heveslerinin kursaklarında kaldığını bildirdi.
     Kutlu, yaptığı açıklamada, saman ithalatının, yerli saman stoklayarak fiyatların artmasını sağlayan spekülatörleri zor durumda bıraktığını ifade etti.
     Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'nin piyasaya 50 kuruştan saman vermesi üzerine yerli saman fiyatlarının da tekrar eski seviyesi olan 50 kuruşa kadar düştüğünü belirten Kutlu, artan saman fiyatlarını düşürmek için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile işbirliği yaptıklarını ve 5 ayrı ülkeden saman ithal ederek Türkiye'nin her yerinde samanın kilosunu 50 kuruşa çektiklerini kaydetti.
     Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'nin 50 bin ton samanı Türkiye'ye getirerek çiftçilere dağıttığını, ihtiyaç duyulması halinde bunun 100 bin tona çıkacağını belirten Kutlu, şöyle konuştu:
     "Yerli saman spekülatörleri önce bu kadar samanı getirip çiftçiye dağıtabileceğimize inanmadı. Bunun gerçekleştiğini görünce hevesleri kursaklarında kaldı. Şu anda peşin para ile yerli samanın kilosu 50 kuruşa kadar düştü. Bize gelip 50 kuruştan saman satmak için teklifte bulunuyorlar. Biz bu durumdan memnunuz. Çünkü piyasayı regüle ettik. Görevimizi yaptık. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'nin bir görevi de piyasayı regüle etmektir. Buradan üreticilerimize, birliklerimize, kooperatiflerimize de seslenmek istiyorum; Türkiye'nin neresinden olursa olsun üreticimizin ne kadar saman ihtiyacı varsa, kilosu 50 kuruştan saman vermeye hazırız."
    
    
    

Bu haberi 117 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir