Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Teke: -"2012…

  • Yazı boyutu
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği 
  Yönetim Kurulu Başkanı Teke:
  -"2012…

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Teke: -"2012 Uluslararası Kooperatifler Yılı Kutlama Komitesi'nde yer alarak kurumumuzu layık olduğu şekilde temsil ettik"

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Teke, 2012 Uluslararası Kooperatifler Yılı Kutlama Komitesi'nde yer alarak, kurumlarını layık olduğu şekilde temsil ettiklerini ifade etti.
     Teke, Birleşmiş Milletler'in (BM) 2012'yi "Uluslararası Kooperatifler Yılı" ilan etmesi dolayısıyla Tarım Kredi Kooperatifleri'nin yürüttüğü faaliyetler kapsamında yazılı açıklamada yaptı.
     Teke, kooperatiflerin temelinde işbirliği anlayışını barındırdığını, bireylerin ve toplumun ekonomik ve sosyal kalkınması açısından büyük önem taşıdığını belirterek, kooperatiflerin, zamanla değişen ihtiyaç ve şartlara göre kendini yenileyen ve birçok ülkede başarıyla uygulanan bir işletme modeli haline geldiğini kaydetti.
     Kooperatiflerin yoksulluğun azaltılmasına, gelirin adil dağılımına ve ülkelerin kalkınmasına sağladığı katkılar dolayısıyla BM tarafından 2012'nin "Uluslararası Kooperatifler Yılı" olarak kutlanmasının kararlaştırıldığını anımsatan Teke, "Bu kapsamda yapılan ve yapılacak kutlamaların etkin ve verimli geçmesi için oluşturulan 2012 Uluslararası Kooperatifler Yılı Kutlama Komitesi'nde yer alarak kurumumuzu layık olduğu şekilde temsil ettik" dedi.
     Teke, ayrıca Milletlerarası Kooperatifler Birliği'nin (ICA) 30 Ekim-3 Kasım 2012 tarihleri arasında Manchester'da düzenlediği 2012 Uluslararası Kooperatifler Yılı Fuarı'na da Tarım Kredi Kooperatifleri'ni temsilen katıldıklarını ve kurumun tanıtımının başarıyla yapıldığını bildirdi.
     21 Aralık'da Uluslararası Kooperatifler Fuarı'na katılacaklarını da ifade eden Teke, şunları kaydetti:
     "İştiraklerimizden Tarım Kredi Yem, TK Plastik, İmece Prefabrik, Gübretaş, Tareks ve Tarım Kredi Süt ile fuarda yer alacağız. Bu etkinlikte de kurumumuz, Kooperatifler Yılı kapsamında yürütülen tüm faaliyetlere verdiğimiz destek ve yapılan çalışmalarımızdan ötürü ödüle layık görüldü. Bundan onur duyuyoruz."
    
    
    

Bu haberi 189 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir