Türkiye tarafından hazırlanan "2012 Yılı İlerleme Raporu" -İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı Prof.…

  • Yazı boyutu
Türkiye tarafından hazırlanan "2012 Yılı İlerleme Raporu"
  -İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı Prof.…

Türkiye tarafından hazırlanan "2012 Yılı İlerleme Raporu" -İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı Prof. Dr. Kabaalioğlu: -"Böyle bir raporun hazırlanması Türkiye'nin AB üyeliği hedefi için çalışmaya devam ettiğinin en önemli göstergesidir"

İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Başkanı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu, Türkiye tarafından "2012 Yılı İlerleme Raporu" hazırlanmasının, Türkiye'nin AB üyeliği hedefi için çalışmaya devam ettiğinin en önemli göstergesi olduğunu belirtti.
     Yapılan açıklamaya göre Kabaalioğlu, raporda, Türkiye'de 2012 yılında AB Bakanlığı'nın eş güdümünde AB sürecinde kaydedilen ilerlemeler ve gelişmelerin yer aldığını anımsattı.
     Böyle bir raporun hazırlanmasının Türkiye'nin AB üyeliği hedefi için çalışmaya devam ettiğinin en önemli göstergesi olduğunu vurgulayan Kabaalioğlu, şunları kaydetti:
     "Hem bu açıdan hem de AB makamlarına kaydedilen ilerlemeyi somut bir şekilde sunması bakımından önemli bir belgedir. Ayrıca AB üyeliği sürecinde artık Türkiye'nin kendi kendisinin takipçisi haline gelmesini göstermesi açısından da takdire şayandır. Bu ilerleme raporunda aktarılan gelişmelerin özellikle AB yetkilileri nezdinde tanıtımının önemini hatırlatır, AB Komisyonu ve Konseyi tarafından dikkate alınarak, gelecek yılki AB ilerleme raporuna ve genel olarak Türkiye'nin üyelik müzakereleri sürecine olumlu olarak yansımasını umarız. Bu girişiminden dolayı AB Bakanımız ve Başmüzakerecimiz Sayın Egemen Bağış'ı kutluyor, reformların hızlanarak devamını diliyoruz."
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir