Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası yarın toplanıyor -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Başbakan…

  • Yazı boyutu
Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası yarın toplanıyor
  -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
  -"Başbakan…

Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası yarın toplanıyor -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Başbakan Yardımcısı Babacan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün ve Türkiye'deki 65 sektör meclisinin başkanları ile 10 saat TOBB'da sorunları konuşacağız"

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yarın yapılacak Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası'na ilişkin, "Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ve Türkiye'deki 65 sektör meclisinin başkanları ile 10 saat TOBB'da sorunları konuşacağız" dedi.
     Hisarcıklıoğlu, Balıkesir Sanayi Odası'nca düzenlenen ödül törenine katılmak üzere geldiği Balıkesir'de, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkedeki sektörleri ve ekonomiyi yakından ilgilendiren Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası'nın yarın TOBB'da yapılacağını söyledi.
     "5 sorun 5 çözüm" sloganıyla yapılacak toplantının geniş katılımlı olacağını ifade eden Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:
     "Başbakan Yardımcısı Babacan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün ve Türkiye'deki 65 sektör meclisinin başkanları ile 10 saat TOBB'da sorunları konuşacağız. TOBB yönetim kurulu üyeleri ve sektör meclislerinin başkanlarının yanı sıra yardımcıları ve kurullarının katılacağı Sayın Babacan'ın başkanlığındaki toplantıda, yıl içinde dile getirilen sorunlar masaya yatırılacak. Her sektör başkanı en önemli 5 sorununu dile getirecek ve aynı zamanda çözüm önerilerini sunacak. Başbakan yardımcımız ve bakanlar, bu sorunları doğrudan ilgililerin ağzından dinleyecek, çözüm önerilerini alacak. Sorunları birlikte tartışacağız. Türkiye'nin geleceği için bu toplantı çok önemli."
     Hisarcıklıoğlu, saat 11.00'de başlayacak toplantının ilerleyen bölümlerine, Türkiye'ye çalışma ziyareti gerçekleştiren Tunus Başbakanı Hammadi el-Cibali, Dışişleri Bakanı Refik Abdüsselam, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Rıza Saidi, Dışişleri Bakanı Refik Abdüsselam ve Yatırım ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Riyad Tayyib ile heyete eşlik eden Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in de katılacağını belirtti. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hammadi el-Cibali'nin Türk iş dünyasına hitap etmesinin ardından heyetin ayrılacağını bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 325 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir