Türkiye-Romanya karayolu geçiş belgeleri -İlgili protokolün onaylanmasına ilişkin Bakanlar…

  • Yazı boyutu
Türkiye-Romanya karayolu geçiş belgeleri 
  -İlgili protokolün onaylanmasına ilişkin 
  Bakanlar…

Türkiye-Romanya karayolu geçiş belgeleri -İlgili protokolün onaylanmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı

Türk-Romen Kara Ulaştırması Karma Komisyon Toplantısı Protokolü'nün onaylanmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
     Bu yıl uygulanacak geçici kotalara ilişkin bilgilerin yer aldığı protokole göre, Türk tarafı için karayolu kullanım ücreti ödemesiz transit geçiş belgesi 29 bin, Euro 3 ve üstü araçlar için karayolu kullanım ücreti ödemesiz transit geçiş belgesi 7 bin, her 36 saat başına 100 avro olacak şekilde karayolu kullanım ücreti ödemeli transit geçiş belgesi de 23 bin olarak belirlendi. Karayolu kullanım ücreti ödemeli transit geçiş belgesi için ise kota uygulanmayacak.
     Romanya tarafının ise karayolu kullanım ücreti ödemesiz transit geçiş belgesi 13 bin, Euro 3 ve üstü araçlar için karayolu kullanım ücreti ödemesiz transit geçiş belgesi 7 bin, karayolu kullanım ücreti ödemesiz üçüncü ülke geçiş belgesi 4 bin 500 oldu.
     Tarafların ilave geçiş belgesi talepleri olması halinde bu talep, bir üçüncü ülke geçiş belgesi karşılığında 7 ücretsiz transit geçiş belgesi oranında değerlendirilecek.
    
    
    

Bu haberi 297 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir