Türkiye'nin notu "yatırım yapılabilir" seviyede -TUSKON Başkanı Rızanur Meral: "Önümüzdeki…

  • Yazı boyutu
Türkiye'nin notu "yatırım yapılabilir" seviyede
  -TUSKON Başkanı Rızanur Meral:
  "Önümüzdeki…

Türkiye'nin notu "yatırım yapılabilir" seviyede -TUSKON Başkanı Rızanur Meral: "Önümüzdeki dönemde diğer kredi derecelendirme kuruluşlarının da benzer bir yol takip etmelerini ummaktayız"

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, Fitch'in Türkiye'nin notunu yatırım yapılabilir seviyeye yükseltmesinin ardından önümüzdeki dönemde diğer kredi derecelendirme kuruluşlarının da benzer bir yol takip etmelerini umduğunu belirtti.
     Meral, Fitch'in Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir düzeye çıkarmasına ilişkin yaptığı açıklamada, dünyada birçok ülkenin kredi notu düşerken, Türkiye'nin notunun artmasını memnuniyetle karşıladıklarını dile getirdi.
     Türkiye'nin notunun 18 yıl aradan sonra ilk kez yatırım yapılabilir seviyeye yükseldiğine dikkati çeken Meral, bunun gecikmiş bir not artırımı olduğuna işaret etti.
     Meral, şunları kaydetti:
     "Önümüzdeki dönemde diğer kredi derecelendirme kuruluşlarının da benzer bir yol takip etmelerini ummaktayız. Not artırımı faizlerin düşmesine, yatırım ortamının canlanmasına ve kamu borç stokunun azalmasına ortam hazırlayacaktır. Ayrıca bu artırım Türkiye'ye gelen yabancı yatırımların da artmasına vesile olacaktır. Not artırımı sonrasında ortaya çıkacak olumlu ortam ve yabancı yatırımlar aynı zamanda büyüme rakamlarını destekleyen nitelikte olacaktır."
    
    
    

Bu haberi 200 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir