Türkiye'nin notu "yatırım yapılabilir" seviyede -Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler…

  • Yazı boyutu
Türkiye'nin notu "yatırım yapılabilir" seviyede
  -Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler…

Türkiye'nin notu "yatırım yapılabilir" seviyede -Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı: -"Müspet ancak geç kalmış bir karar"

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in Türkiye'nin notunu yatırım yapılabilir düzeye yükseltmesinin müspet ancak geç kalmış bir karar olduğunu belirtti.
     Fitch'in Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir düzeye yükseltmesine ilişkin değerlendirmede bulunan Sabancı, Türkiye'nin kredi notunun yatırım yapılabilir düzeye yükseltilmesini çok olumlu karşıladığını vurguladı.
     Sabancı, şunları kaydetti:
     "Türkiye'nin son yıllarda gösterdiği ekonomik performansı böyle bir not artırımının da yolda olduğunun habercisiydi. Açıkçası, Fitch ve diğer derecelendirme kuruluşları Türkiye'nin notunu artırmada geç bile kalmışlardır. Merkezinde bulunduğu pek çok jeostratejik bölgenin parlayan yıldızı olan Türkiye'de, önümüzdeki dönemde yapılacak yatırımlara bu not artırımının önemli bir katkısı olacağını düşünüyorum."
     Sabancı, kararın müspet ancak geç kalmış bir karar olduğunu da sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir