Türkiye'nin notu "yatırım yapılabilir" seviyede -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Kredi…

  • Yazı boyutu
Türkiye'nin notu "yatırım yapılabilir" seviyede
  -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
  -"Kredi…

Türkiye'nin notu "yatırım yapılabilir" seviyede -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Kredi derecelendirme kuruluşlarının artık 'malumu ilan etmesi' son derece olumlu"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Kredi derecelendirme kuruluşlarının artık 'malumu ilan etmesi' son derece olumlu" dedi.
     Fitch'in Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyeye yükseltmesinin ardından AA muhabirine değerlendirmede bulunan Hisarcıklıoğlu, Türk iş dünyası olarak bu kararı çok geç kalmış bir karar olarak değerlendirdiklerini ifade etti.
     Hisarcıklıoğlu, Türkiye ekonomisinin 2008 krizi sonrasında 2010 ve 2011'de büyüme rekorları kırdığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:
     "Bu sene de cari açık riskini yönetebileceğini herkese kanıtladı. Bu yılki ortalamaların altında kalan büyüme performansına rağmen, Türkiye'nin son 3 yıldaki ortalama büyüme hızı yüzde 7 civarındadır. Bu Türkiye ekonomisinin gücünün en önemli göstergesidir. Biz Türk iş dünyası olarak Türkiye ekonomisine her zaman güvendik. Türkiye'ye her zaman yatırım yaptık, istihdamı artırdık. Kredi derecelendirme kuruluşlarının da artık 'malumu ilan etmesi' son derece olumlu. Diğer kuruluşlardan da Türkiye'nin ve Türk özel sektörünün hakkını teslim etmelerini bekliyoruz."
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir