Türkiye'nin notu "yatırım yapılabilir" seviyede -TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner:…

  • Yazı boyutu
Türkiye'nin notu "yatırım yapılabilir" seviyede
  -TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner:…

Türkiye'nin notu "yatırım yapılabilir" seviyede -TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner: -"Türkiye açısından yeni bir olumlu ayrışma süreci için vesile olacaktır"

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, Türkiye'nin kredi notunun yatırım yapılabilir seviyeye artırılmasının Türkiye açısından yeni bir olumlu ayrışma sürecine vesile olacağını belirtti.
     Boyner, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye ekonomisindeki olumlu gelişmeler ve tüm dünyada büyük sorunların yaşandığı bir dönemde ortaya konulan basiretli ve gerçekçi makro ekonomik yönetim anlayışının, piyasalar ve yatırımcılar nezdinde dinamik ve piyasa genelinde objektivitesi iyi bilinen göstergelerle bugüne kadar etkili bir şekilde teyit edildiğini vurguladı.
     Boyner, şunları kaydetti:
     "Piyasa değerlendirmesi anlamında oldukça sağlam bu görünümümüze ilave olarak, Fitch tarafından bugün açıklanan kredi derecelendirme not artışı, elbette Türkiye açısından yeni bir olumlu ayrışma süreci için vesile olacaktır.
     Türkiye'nin yatırım yapılabilir seviyeye ulaştığı gerçeğinin nihayet kredi derecelendirme kuruluşları tarafından da fark edilmesi, ülkemiz ekonomisine ilişkin dış kaynaklı yatırım kararlarında temel eşik noktalarının aşılmasını ve büyük ölçekli doğrudan yatırımların cesaretlendirilmesini sağlayacak olumlu bir gelişmedir."
    
    
    

Bu haberi 175 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir