Türkiye'nin notu "yatırım yapılabilir" seviyede -MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak: -"Biz bu…

  • Yazı boyutu
Türkiye'nin notu "yatırım yapılabilir" seviyede
  -MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak:
  -"Biz bu…

Türkiye'nin notu "yatırım yapılabilir" seviyede -MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak: -"Biz bu kararın geç kalınmış bir karar olduğunu düşünmekle birlikte kararı elbette olumlu buluyoruz"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, "Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyeye yükseltti. Biz bu kararın geç kalınmış bir karar olduğunu düşünmekle birlikte kararı elbette olumlu buluyoruz" dedi.
     Fitch'in, Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyeye yükseltmesine ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:
     "Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyeye yükseltti. Biz bu kararın geç kalınmış bir karar olduğunu düşünmekle birlikte kararı elbette olumlu buluyoruz. Bundan sonrası için beklentimiz ve tabii çalışmalarımız Türkiye'nin kredi notunun durağandan pozitife çevrilmesi yönünde olmalıdır. Türkiye ekonomisinin hak ettiği yerde aslında durağan değil pozitif görünümdür. Diğer kredi derecelendirme kuruluşlarının da daha fazla vakit kaybetmeden not arttırımına gideceklerini düşündüğümüzü ve bu yönde açıklama beklediğimizi de belirtmeliyim."
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir