Türkiye'nin kredi notu "yatırım yapılabilir" seviyede -Orka Grup Yönetim Kurulu Başkanı…

  • Yazı boyutu
Türkiye'nin kredi notu "yatırım yapılabilir" seviyede
  -Orka Grup Yönetim Kurulu Başkanı…

Türkiye'nin kredi notu "yatırım yapılabilir" seviyede -Orka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Orakçıoğlu: "Bu sayede yatırım konusunda Türkiye'ye yaklaşımlarında çekincesi olan önemli grupların ilgisi çok daha fazla artacak" -"Geç kalmış bir teyit olduğunu düşünüyorum"

Orka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in kararında Türkiye'nin özellikle son dönemlerde gösterdiği performansın etkili olduğunu belirterek, "Bu sayede yatırım konusunda Türkiye'ye yaklaşımlarında çekincesi olan önemli grupların ilgisi çok daha fazla artacak" dedi.
     Fitch'in Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyeye yükseltmesinin ardından değerlendirmede bulunan Orakçıoğlu, bu kararı uzun süreden beri beklediklerini kaydetti.
     Bu kararda Türkiye'nin özellikle son dönemlerde gösterdiği performansın etkili olduğunu aktaran Orakçıoğlu, bu sayede yatırım konusunda Türkiye'ye yaklaşımlarında çekincesi olan çok önemli grupların ilgisinin çok daha fazla artacağını ifade etti.
     Zaten bir ilgi olduğunu ve ama bu ilginin özellikle dünyadaki konjonktürle birlikte zaman zaman dalgalanmasının söz konusu olduğunu dile getiren Orakçıoğlu, şunları söyledi:
     "Türkiye'nin bu konuda pozitif anlamda ayrışması, bir çekim merkezi haline gelmesini sağladı ama bunun da teyidi gerekli. Bizler, içinde olan insanlar olarak bunu görüyoruz. Dünyada bu kurumların hazırladığı raporlarla bir takım yatırım kararları sağlanıyor. Çünkü dünyadaki bir çok yatırımcı bu notlara baktığı zaman Türkiye'nin yatırım yapılabilir ya da yatırım yapılamaz konusunda olumlu ya da olumsuz düşünmelerini sağlıyor. Bu son derece önemli. Bunun büyük bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Geç kalmış bir teyit olduğunu düşünüyorum. Dünyanın bir çok ülkesinde iş yapan bir grup olarak daha önce bize haksızlık yaptıklarını söyleyebilirim."
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir