Türkiye'nin ilk kış turizm fuarı Kayseri'de açıldı -Kayseri Erciyes A.Ş ve Show Expo Fuarcılık'ın…

  • Yazı boyutu
Türkiye'nin ilk kış turizm fuarı Kayseri'de açıldı
  -Kayseri Erciyes A.Ş ve Show Expo Fuarcılık'ın…

Türkiye'nin ilk kış turizm fuarı Kayseri'de açıldı -Kayseri Erciyes A.Ş ve Show Expo Fuarcılık'ın organize ettiği fuar, 4 Kasım'a kadar Dünya Ticaret Merkezi'nde açık olacak

Türkiye'nin ilk kış turizm fuarı Kayseri'de açıldı.
     Kayseri Erciyes A.Ş ve Show Expo Fuarcılık'un organize ettiği "Kış Turizmi ve Turizm Yatırımları Fuarı"nın açılışı, fuarın kurulduğu Dünya Ticaret Merkezi'nde törenle yapıldı.
     Buradaki törene, Kayseri Valisi Şerif Yılmaz, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ile çok sayıda davetli katıldı.
     Yaklaşık 55 kurumun stant açtığı fuarda, yerli ve yabancı telesiyej ve teleferik üreticileri, kayak ve snowboard markaları, kayak tekstili ve ayakkabı firmaları, ithalatçıları, temsilcileri, kış ve dağ otelleri, dağcılık ekipmanları üreticileri, doğa sporları malzemesi satanları ve sektördeki sivil toplum organlarını bir araya geldi.
     Açılışta konuşan Vali Yılmaz, fuarın Türkiye'deki kış turizmine büyük katkı sağlayacağına inandığını belirtti.
     Türkiye'nin turizmle tanışmasının 1980 yıllarda başladığını ifade eden Yılmaz, turizmin ülkede uzun yılar deniz, kum ve güneş ekseninde sıkıştığını belirterek, son yıllarda alternatif turizm arayışları çerçevesinde kış turizminin de ön plana çıktığını kaydetti.
     Konuşmaların ardından davetliler, fuar alanına kurulan stantları gezerek, ürünler ve hizmetler hakkında yetkililerden bilgiler aldı.
     Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes Üniversitesi, ORAN Kalkınma Ajansı, Kayseri Ticaret Odası, TÜRSAB, TÜROB ve TYD gibi kurum ve kuruluşlar tarafından da desteklenen fuar, 4 Kasım Pazar gününe kadar açık olacak.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir