"Türkiye'nin hidrokarbon potansiyeli" -TPAO Arama Dairesi Başkanı Şahintürk: -"2012 yılında 8…

  • Yazı boyutu
"Türkiye'nin hidrokarbon potansiyeli"
  -TPAO Arama Dairesi Başkanı Şahintürk:
  -"2012 yılında 8…

"Türkiye'nin hidrokarbon potansiyeli" -TPAO Arama Dairesi Başkanı Şahintürk: -"2012 yılında 8 petrol ve 3 gaz sahası keşfimiz bulunmaktadır"

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Arama Dairesi Başkanı Ömer Şahintürk, "2012 yılında 8 petrol ve 3 gaz sahası keşfimiz bulunmaktadır" dedi.
     Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Türkiye'nin Hidrokarbon Potansiyeli ve TPAO'nun Son Dönem Faaliyetleri" konulu seminerde konuşan Şahintürk, petrolün olmazsa olmaz ögesinin kaynak kaya, rezervuar kaya, örtü kaya ve kapan olduğunu anlattı.
     Petrolün 1860'tan itibaren dünyanın gündeminde yer ettiğine dikkati çeken Şahintürk, "1861 yılından 1970'e kadar petrol fiyatları, bugünün varil fiyatlarıyla çok fazla değişiklik göstermemekte. 1970'ten itibaren petrol, dünyada ekonomik silah olarak kullanılmaya başlandı" diye konuştu.
     Kriz dönemlerinde petrol fiyatlarının arttığını vurgulayan Şahintürk, Çin'in enerji tüketiminde birinci sırada bulunduğunu, Türkiye'nin ise 26'ncı sırada yer aldığına işaret ederek, "Trakya'da, 2006 ve 2012 yılları arasında 26 sahada keşif yapıldı. 2012 yılında 8 petrol ve 3 gaz sahası keşfimiz bulunmaktadır" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 181 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir