Türkiye'nin en temiz OSB'si seçildi

  • Yazı boyutu
Türkiye'nin en temiz OSB'si seçildi

Türkiye'nin en temiz OSB'si seçildi

Sincan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) olarak da bilinen Ankara 1. OSB ile Gebze OSB, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Türkiye'nin en temiz OSB'si seçildi.
     Ankara Sanayi Odası'ndan (ASO) yapılan yazılı açıklamaya göre, 1. Organize Sanayi Bölgesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen "Temiz Türkiyem" konulu çevre yarışmasında, Türkiye'nin en temiz Organize Sanayi Bölgesi olarak belirlendi.
     İstanbul Four Seasons Otel'deki ödül töreninde konuşan ASO ve 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir, ekonomik faaliyetlerin mutlaka çevresel bedeli de olduğunu belirterek, "Bu bedeli azaltmak, minimize etmek hepimizin görevi. Doğaya kendisini tamir edecek zamanı tanımamız, ona yardımcı olmamız lazım" ifadesini kullandı.
     Üretim faaliyetlerini çevre ile barışık yapmış olmanın gururunu yaşadıklarını kaydeden Özdebir, bundan sonraki hedeflerinin Ankara'daki bütün OSB'lerin aynı ödülü alması olduğunu söyledi.
     En temiz organize sanayi bölgesi seçilmenin kendilerine gurur verdiğini belirten Özdebir, "Bölgedeki sanayicilerimiz bize destek vermeselerdi bunu tek başımıza yapamazdık. Bu başarıda bölgede yer alan bütün sanayicilerimizin payı var. Ben bütün sanayicilerimize teşekkür ediyor hepsini kutluyorum. Bu ödül bize yeni sorumluluklar yükledi. Bundan sonra artık Ankaralı sanayiciler olarak hedefimiz çıtayı daha da yükseltmek" değerlendirmesinde bulundu dedi.
     Özdebir ödülü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu'ndan alırken, Ankara 1. OSB birinciliği Gebze OSB ile paylaştı. Yarışmada ikinciliğe Kocaeli TOSB, üçüncülüğe Tarsus OSB layık görüldü.
    
    
    

Bu haberi 177 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir