Türkiye'nin en büyük sebze meyve hali 24 saat izlenecek -Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı…

  • Yazı boyutu
Türkiye'nin en büyük sebze meyve hali 24 saat izlenecek 
  -Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı…

Türkiye'nin en büyük sebze meyve hali 24 saat izlenecek -Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali'ne, yaşanan hırsızlık ve kapkaç olaylarının önüne geçmek amacıyla güvenlik kamerası yerleştirilmesini öngören ihale gerçekleştirildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali'ne, yaşanan hırsızlık ve kapkaç olaylarının önüne geçmek amacıyla güvenlik kamerası yerleştirilmesini öngören ihale gerçekleştirildi.
     Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda Toptancı Hal Şube Müdürü Rıza Uysal başkanlığında "Kapalı devre televizyon, anons ve bariyer sistemi ihalesi" yapıldı. 3 firmanın katıldığı ihalede en düşük teklif 871 bin 685 lira olarak gerçekleşti.
     Yapılan ihale ile Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali'nde 100 civarına kamera yerleştirilecek. İhale sonucunun önümüzdeki günlerde kesinleşeceği bildirildi.
     Toptancı Hal Şube Müdürü Rıza Uysal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya'nın Türkiye'nin en büyük sebze ve meyve üretim yeri, Antalya Toptancı Hali'nin Türkiye'nin en büyük sebze ve meyve hali olduğunu söyledi.
     Kamuoyunda "Hal Kanunu" olarak bilinen 5957 Sayılı Sebze ve Meyveler ile Yeterli Arz ve Talep Derinliği Bulunan Diğer Malların Ticaretinin Düzenlenmesi Hakkında Kanunu'nun belediyelere önemli görevler yüklendiğini ifade eden Uysal, Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak kanuna titizlike uymaya çalıştıklarınını kaydetti.
     Bu kapsamda hal çevresine güvenlik kameraları yerleştirme kararı aldıklarını belirten Uysal, "Güvenlik kameraları için ihale gerçekleştirdik. İhale şartnamesine göre güvenlik kameralarının en geç 3 ay içerisinde takılması gerekiyor" dedi.
     Bu şekilde halde yaşanan hırsızlık ve kapkaç olaylarının önüne geçmeyi amaçladıklarını anlatan Uysal, "İnsanlara daha rahat alışveriş yapmaları sağlanacak. Amacımız, ülkemizin en büyük halinin çağdaş ve uluslararası normlara uygun bir hale getirmek. Toptancı halini Avrupa ve Ortadoğu'nun göz bebeği haline getirmek istiyoruz" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 228 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir