Türkiye'nin en büyük işletmesinde mısır ekimi -Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürü Tekin Ünal:…

  • Yazı boyutu
Türkiye'nin en büyük işletmesinde mısır ekimi
  -Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürü Tekin Ünal:…

Türkiye'nin en büyük işletmesinde mısır ekimi -Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürü Tekin Ünal: -"Bu yıl 181 bin dekarlık alanda mısır ekimine başladık"

Türkiye'nin en büyük işletmesi konumundaki Ceylanpınar Tarım İşletmesi'nde 181 bin dekar alanda mısır ekimine başlandı.
     Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürü Tekin Ünal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işletmede bir yandan hububat hasadının devam ettiğini diğer yandan mısır ekiminin yapıldığını söyledi.
     İşletmede sulama projelerinin hayata geçirilmesiyle toprağın genel yapısını bozmadan ve ekolojik dengeye dikkat ederek, ekim ve hasat çalışmalarını yürüttüklerini anlatan Ünal, dünyada gelişmiş ülkelerin kullandığı teknolojiyle işleri yürüttüklerini ifade etti.
     Mısır ekimini birkaç gün içerisinde tamamlamayı planladıklarını aktaran Ünal, şunları kaydetti:
     "Geçen ay hububat ekili alanlarda başladığımız hasat çalışmaları devam ediyor. Bu arada sulu tarım yapılan yerlerde buğday saplarını kaldırmadan, tarlayı sürmeden, direkt ekim makineleri yardımıyla mısır ekimi yapıyoruz. Bu yıl 181 bin dekarlık alanda mısır ekimine başladık. Çevreye ve ekolojik dengeye zarar vermeden üretim kapasitemizi artıyoruz."
     Mısır ekimi konusunda yararlandıkları yöntemin işçilik, yakıt ve sulama maliyetinden tasarruf sağlandığını dile getiren Ünal, işletmede 36 mibzerle yapılacak çalışmanın ardından alanın son teknolojik sistemlerle sulanacağını da sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 289 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir