Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu sıralaması -Otokar Genel Müdürü Görgüç: -"Otokar'ın…

  • Yazı boyutu
Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu sıralaması
  -Otokar Genel Müdürü Görgüç:
  -"Otokar'ın…

Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu sıralaması -Otokar Genel Müdürü Görgüç: -"Otokar'ın Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu listesindeki yükselişinden büyük memnuniyet duyduk"

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, İstanbul Sanayi Odası'nca (İSO) hazırlanan Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde 93. sırada yer almalarından büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.
     Görgüç, yaptığı yazılı açıklamada, satış adetlerini yüzde 58 artırdıklarını, 2010'da 3 saatte 1, 2011'de ise 2 saatte 1 Otokar aracı sattıklarını bildirdi.
     Otobüste pazar payını yüzde 50 büyüttüklerini ve satışlarını yüzde 63 artırdıklarına dikkati çeken Görgüç, şunları kaydetti:
     "Treyler ve askeri araçlarda da uzmanlığımızla oluşturulan kuvvetli bir ürün gamımız vardı. Bir önceki yıl olduğu gibi Türkiye'nin en çok tercih edilen otobüs markası olduk. Treyler pazarı yüzde 80 büyürken, biz 2 bin 616 adetle satışlarımızı ikiye katladık. Bozulabilir gıda taşımacılığı ve akaryakıt tankeri alanında liderliğe devam ettik. Askeri araçlarda asıl başarıyı ihracatta yakaladık. Ancak Türkiye'nin lider tedarikçisi olmaya ve ülkemize en iyi şekilde hizmet etmeye devam ettik.
     Bütün bu çalışmaların sonucunda da 2011 yılını en başarılı şekilde kapattık. 2011 yılında yaptığımız çalışmaların meyvelerini almaya devam ediyoruz. Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde 48 sıra yükselerek 93. sırada yer almamız da bu çalışmanın bir sonucu."
    
    
    

Bu haberi 237 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir