Türkiye'nin en başarılı bilgi ve iletişim teknolojileri liderleri seçildi

  • Yazı boyutu
Türkiye'nin en başarılı bilgi ve iletişim teknolojileri liderleri seçildi

Türkiye'nin en başarılı bilgi ve iletişim teknolojileri liderleri seçildi

Vodafone Türkiye sponsorluğunda düzenlenen "CIO Ödülleri" gecesinde, kurumlarına yön veren, Türkiye'nin en başarılı bilgi ve iletişim teknolojileri liderleri seçildi.
     Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda, CIO dergisi tarafından üçüncü kez düzenlenen CIO Ödülleri, törenle çeşitli kuruluşların Bilgi Sistemleri Grubu Başkanlarına (Chief Information Officer-CIO) takdim edildi.
     Yapılan açıklamaya göre, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer'in de katıldığı törende, Türkiye'nin öncü kurumlarının 200'ü aşkın bilgi ve iletişim teknolojileri liderleri ile üst düzey yöneticileri bir araya geldi.
     2010 yılından bu yana düzenlenen ve iş dünyasında başarılı projelere imza atmış bilgi ve iletişim teknolojileri liderlerinin ödüllendirildiği organizasyonda bu yıl ilk defa IT'de Kadın Liderler ve Kamu CIO'ları kategorilerinde ödüller dağıtıldı.
     Açıklamada şunlar ifade edildi:
     "Kamu CIO kategorisinde ödülü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı Hakkı Tok kazanırken; Nuh Çimento Sanayi AŞ Bilgi Teknolojileri Müdürü Saadet Çınar ile Evyap Bilgi Sistemleri ve Süreç Yönetimi Müdürü Fulya Bıçak Muştu ise IT'de Kadın Liderler kategorisinde ödüle uzanan isimler oldu.
     Öte yandan; Abdi İbrahim Bilgi Sistemleri Müdürü Hilmi Koçak 'En Yenilikçi CIO' kategorisinde, Bağcılar Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Ramazan Yalçın ise 'Geleceğin IT Lideri' kategorisinde ödüllendirildiler. Gecede ayrıca Bank Asya, Brisa, Coca-Cola, Demirören Şirketler Grubu, Er-Bakır Elektrolit Bakır Mamülleri AŞ, Finansbank, İGDAŞ, Kordsa, Merinos ve The Marmara Otelleri CIO'larının başarılı çalışmaları ödülle taçlandırıldı."
     Açıklamada, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Başkanı Kurulu Başkanı Tayfun Acarer'in görüşlerine de yer verildi. Verilen bilgiye göre Acarer, Türkiye'nin 2023 vizyonunda Bilgi ve İletişim Teknolojileri sektörünün büyük rol oynayacağını, bunun etkilerinin de son birkaç yıldır görüldüğünü belirterek şunları kaydetti:
     "Türkiye geçen yıl yüzde 8,5 büyüyerek Çin'den sonra dünyanın en hızlı gelişen ekonomisi oldu, ama Bilgi ve İletişim Teknolojileri sektörü yüzde 13'lük bir oranla Türkiye ekonomisinden daha hızlı büyüdü. Bu sektörün 2012 yılını da yüzde 10 civarı bir büyüme ile kapatacağını öngörüyoruz. Bilgi ve İletişim Teknolojileri kadar, bu sektörün içinde bulunan bilgi teknolojilerinin yeri de çok önemli. Çünkü bilgi teknolojilerinin Türkiye yararına birçok önemli fırsatı bünyesinde barındırdığına inanıyorum. Bu nedenle bilgi teknolojileri yöneticilerinin ödüllendirilmesini ve bu bağlamda CIO Ödülleri'ni çok önemsiyorum.
     Bildiğiniz gibi ülkemizde bilgi teknolojileri sektöründeki yatırımların yüzde 80'i donanıma, yüzde 20'si ise yazılım ve servislere harcanıyor. Bu dağılım aslında bizim de üye olduğumuz G8 ülkelerinde yüzde 30 donanıma karşın yüzde 70 yazılım ve servisler şeklinde gerçekleşiyor. Türkiye'deki bilişim sektöründeki bu donanım oranını yazılımın lehine mutlaka çevirmemiz gerekiyor. Bu nedenle bilgi teknolojileri yöneticilerinin bu yatırımlara ilişkin doğru kararlar alması ve yatırımlara ilişkin süreçleri doğru bir şekilde yönetmeleri Türkiye için büyük önem taşıyor."
    
    
    

Bu haberi 94 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir