Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Tunç: "Saman fiyatlarında yüzde 300 oranında bir…

  • Yazı boyutu
Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Tunç:
  "Saman fiyatlarında yüzde 300 oranında bir…

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Tunç: "Saman fiyatlarında yüzde 300 oranında bir artış var" -"Samanın fiyatı 1 liraya kadar yükseldi. Bu da üreticiyi maliyet konusunda çok zorluyor"

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Bülent Tunç, saman fiyatlarında yüzde 300 oranında bir artış yaşandığına dikkati çekerek, saman fiyatlarının 1 liraya kadar yükseldiğini söyledi.
     Tunç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın saman temini çalışmasını değerlendirdi.
     Üreticilerin samanla ilgili büyük sıkıntılar yaşadıklarını kaydeden Tunç, "Samanın fiyatı 1 liraya kadar yükseldi. Bu da üreticiyi maliyet konusunda çok zorluyor" dedi.
     Fiyatlar nedeniyle üreticilerin hayvanlarını besleyecek saman bulamadığını vurgulayan Tunç, sözlerini şöyle tamamladı:
     "Daha önceden Bakanlığımız arpa ile ilgili destekte bulundu, şimdi de samanın gündeme gelmesi bizleri çok sevindirdi. Hükümetimizin bu konudaki duyarlılığı bizi çok mutlu etti. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.
     Saman fiyatlarında yüzde 300 oranında bir artış var. Müthiş bir maliyet artışı var. Yem fiyatlarına da zam gelmişti zaten, böyle olunca üretici zor duruma düştü. Bu zamların yarattığı sıkıntı Bakanlığımız'ın müdahaleleriyle sona erecek umarım. Saman fiyatlarındaki artış bizi aşırı tarımsallığa itti. Ancak bu saman alımıyla sıkıntımız sona erecek."
    
    
    

Bu haberi 188 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir