Türkiye-Kamerun Ticaret ve Yatırım Forumu

  • Yazı boyutu
Türkiye-Kamerun Ticaret ve Yatırım Forumu

Türkiye-Kamerun Ticaret ve Yatırım Forumu

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, "Kamerun'da özellikle inşaat, alt yapı, enerji, ulaştırma, madencilik, imalat, tarım ve gıda endüstrisi gibi fırsatlar var" dedi.
     Meral, TUSKON'un düzenlediği Türkiye-Kamerun Ticaret ve Yatırım Forumu'nda yaptığı konuşmada, Kamerun'un Orta Afrika'ya giriş kapısı olarak adlandırılabileceğini belirterek, bu ülkenin, demokrasi, hukukun üstünlüğü, güven ve huzurun hakim olduğu bir ülke haline geldiğini kaydetti.
     Forumda, Kamerun'daki iş fırsatlarının görüldüğünü ifade eden Meral, "Kamerun'da özellikle inşaat, alt yapı, enerji, ulaştırma, madencilik, imalat, tarım ve gıda endüstrisi gibi fırsatlar var" diye konuştu.
     Meral, Kamerun'da yatırım yapacak iş adamlarına destek isteyerek, "Orada bulunan iş adamlarına verilen destekler için de teşekkür ediyoruz" dedi.
     Kamerun Cumhurbaşkanı Paul Biya ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın katıldığı forumun açılışının ardından, 400'e yakın iş adamı ikili görüşme gerçekleştirdi.
     Bu arada, Biya ve beraberindeki heyeti yoğun ilgiyle karşılayan Kamerunlular, Bakan Çağlayan ile de fotoğraf çektirdi.
    
    
    

Bu haberi 185 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir