Türkiye İş Bankası Kosova'da ilk şubesini açacak -9 Ocak'ta başkent Priştine'de ilk şubesini…

  • Yazı boyutu
Türkiye İş Bankası Kosova'da ilk şubesini açacak
     -9 Ocak'ta başkent Priştine'de ilk şubesini…

Türkiye İş Bankası Kosova'da ilk şubesini açacak -9 Ocak'ta başkent Priştine'de ilk şubesini açacak olan Türkiye İş Bankası, ülkede faaliyet gösteren 3. Türk bankası olacak

Türkiye İş Bankası, Kosova'nın başkenti Priştine'de 9 Ocak 2013 tarihinde ilk şubesini açarak bu ülkedeki müşterisiyle buluşacağını açıklandı. İş Bankası'nın Priştine'deki şubesinin resmi açılışının 9 Ocakta yapılacağını bildirildi.
     Türkiye İş Bankası'nın Kosova Müdürü Atilla Dağdeviren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye İş Bankası'nın Kosova'daki mevcut bankacılık hizmetlerine yenilikler katacağını söyledi.
     Türkiye İş Bankası'nın Türkiye'nin en güçlü ve en yaygın bankalarından biri olduğunu hatırlatan Dağdeviren, Kosova ekonomisine ciddi bir katkı sağlayacaklarını düşündüklerini kaydetti. Dağdeviren, Kosova'yı seçmelerindeki ana sebeplerden bir tanesinin ise başta tarihi ve kültürel olmak üzere iki ülke arasındaki çok önemli ortak yanların olduğunu ifade etti.
     Dağdelen, "Balkanlar'da yapılanmamızın merkezi olarak Kosova'yı seçtik. Kosova'da bu konuda Türk yatırımcılarıyla beraber ciddi işler yapılacaktır, diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
     Türkiye İş Bankası, Kosova'da faaliyet gösteren Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Kosova Yeni Bankası'nın (BRK) ardından ülkedeki 3. Türk bankası olacak. Kosova'da toplam 10 farklı banka faaliyet gösteriyor.
    
    
    

Bu haberi 105 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir