Türkiye-İran Sınır İlleri Ekonomik İşbirliği 4. Dönem Toplantısı

  • Yazı boyutu
Türkiye-İran Sınır İlleri Ekonomik İşbirliği 4. Dönem Toplantısı

Türkiye-İran Sınır İlleri Ekonomik İşbirliği 4. Dönem Toplantısı

Türkiye-İran Sınır İlleri Ekonomik İşbirliği 4. Dönem Toplantısı, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Saidlu'nun himayelerinde 17-18 Kasım 2012 tarihlerinde Ağrı'da gerçekleştirilecek.
     Kalkınma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Türkiye-İran Sınır İlleri Ekonomik İşbirliği Toplantısı'nın birincisinin 7-8 Aralık 2009 tarihlerinde, ikincisinin 11 Ocak 2010 tarihinde Van'da, üçüncüsünün ise 27-28 Ekim 2010 tarihlerinde Urumiye'de düzenlendiği hatırlatıldı.
     Ağrı'da yapılacak toplantıda ise özellikle sınır illeri arasındaki işbirliği olanaklarının ele alınacağı belirtilen açıklamada, bu çerçevede hudut kapıları, ulaştırma, turizm, eğitim, sınır ticaret merkezleri ve ortak sanayi bölgesi gibi bir çok konuda İran heyeti ile görüş alışverişinde bulunulacağı ifade edildi.
     Açıklamada, toplantılar çerçevesinde, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşan teknik heyetlerin biraraya gelmesini temin edecek teknik toplantıların yanı sıra iki ülke özel sektörünü de bir araya getirecek "Sınır İlleri İşadamları Toplantısı"nın tertip edileceği kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir