Türkiye ile İsviçre arasında istişare mekanizması oluşturuldu -Mekanizma, iki ülke arasında…

  • Yazı boyutu
Türkiye ile İsviçre arasında istişare mekanizması oluşturuldu 
  -Mekanizma, iki ülke arasında…

Türkiye ile İsviçre arasında istişare mekanizması oluşturuldu -Mekanizma, iki ülke arasında makroekonomik ve finansal konularda işbirliğini geliştirmeyi amaçlıyor

Türkiye ile İsviçre arasında makroekonomik ve finansal konularda işbirliğini geliştirmek üzere bir istişare mekanizması oluşturuldu.
     Hazine Müsteşarlığı'nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, işbirliği mekanizmasına ilişkin çerçeve, Uluslararası Para Fonu-Dünya Bankası Yıllık Toplantıları sırasında 13 Ekim 2012 tarihinde imzalandı.
     Oluşturulan istişari yapıyla iki ülke yetkililerince uluslararası finansal kuruluşlarda işbirliğinin artırılması ve güncel küresel makroekonomik gelişmeler ile finansal sektör politikaları alanlarında düzenli görüş alışverişinde bulunulması amaçlanıyor.
     İstişare mekanizmasına ilişkin koordinasyon Türk tarafında Hazine Müsteşarlığı tarafından, İsviçre tarafında ise uluslararası finansal konulardan sorumlu bakanlık tarafından yürütülecek.
    
    
    

Bu haberi 139 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir