Türkiye, Hollanda Tasarım Haftası'na özel davetli olarak katılıyor

  • Yazı boyutu
Türkiye, Hollanda Tasarım Haftası'na özel davetli olarak katılıyor

Türkiye, Hollanda Tasarım Haftası'na özel davetli olarak katılıyor

Türkiye, Avrupa'daki en önemli tasarım etkinliği olarak kabul edilen ve Hollanda menşeli tasarımların sergilendiği Hollanda Tasarım Haftası'na özel davetli olarak katılıyor.
     Yapılan yazılı açıklamada, Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu işbirliği ile TURQUALITY Programı kapsamında düzenlenen "Design Turkey Tasarım Ödülleri" organizasyonunun, Türk tasarım ve tasarımcılarını yurt dışında desteklemeye devam ettiği belirtildi.
     Eylül ayında Finlandiya'da düzenlenen Helsinki Tasarım Haftası'na katılan Türk endüstriyel tasarımcılarının bu kez de Hollanda-Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 400. yılı nedeniyle özel davetli olarak bugün ile 28 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Hollanda Tasarım Haftası'na katılacağı bildirildi. Avrupa'daki en önemli tasarım etkinliği olarak kabul edilen Hollanda Tasarım Haftası'nda, Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödüllü 66 ürünün sergileneceği kaydedildi.
     Türkiye-Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 400. yılı olması nedeniyle birlikte gerçekleştirilen başarılı organizasyonlara, iki ülkenin tasarımcılarının da destek verdiğini anlatan Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Başkanı Ayberk Yağız, "Hollanda'nın Eindhoven şehrinde düzenlenen Hollanda Tasarım Haftası, sadece Hollanda tasarım ürünlerinin sergilenmesi için organize ediliyor. Ancak bu yıl Hollanda-Türkiye diplomatik ilişkilerinin başlamasının 400. yıl etkinlikleri kapsamında Türkiye de özel olarak davet edildi. Türkiye'nin tasarımla markalaşmasına katkı sağlamak amacıyla bu yıl 3'sünü düzenleyeceğimiz Design Turkey Tasarım Ödülleri kapsamında geçtiğimiz 2 yılda ödül alan 66 tasarımı Hollanda Tasarım Haftası'nda sergileyeceğiz. Hollanda Tasarım Haftası'nı yaklaşık 180 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Dünyaya Türk endüstriyel tasarımının geldiği noktayı göstermek açısından çok önemli bir fırsat" dedi.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir