Türkiye, Hollanda'da tanıtım atağına geçti

  • Yazı boyutu
Türkiye, Hollanda'da tanıtım atağına geçti

Türkiye, Hollanda'da tanıtım atağına geçti

Hollanda'da resmi açılışı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Kraliçe Beatrix tarafından yapılan Türk Bahçesi, tanıtım gruplarına kapılarını açtı.
     Orta Anadolu İhracatçılar Birliği'nden (OAİB) yapılan yazılı açıklamada, günlük ortalama 10 bin kişinin ziyaret ettiği Türk Bahçesinde, bugüne kadar "Expo Antalya 2016" ile Türkiye'nin tanıtımının yapıldığı, bu faaliyetlere Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) çatısı altındaki Tanıtım Grupları'nın çalışmalarının da eklendiği kaydedildi.
     OAİB Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, Türk Bahçesinde yapılan uygulamanın bir ilk olduğunu ve Türkiye'nin ihracatına önemli katkı yapacağına inandığını belirtti.
     Açıklamada ayrıca, 7 Ekim tarihine kadar devam edecek olan Hollanda'daki Türk Bahçesinde "Fındık Tanıtım Grubu"nun ardından, Ağustos ayında "Narenciye Tanıtım Grubu"nun, Eylül ayında ise "Su Ürünleri Tanıtım Grupları"nın tanıtımının yapılacağı bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 117 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir