Türkiye-Hırvatistan İşbirliği Toplantısı -EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçüoğlu: "Ana…

  • Yazı boyutu
Türkiye-Hırvatistan İşbirliği Toplantısı
  -EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçüoğlu:
  "Ana…

Türkiye-Hırvatistan İşbirliği Toplantısı -EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçüoğlu: "Ana sektörler dışında turizm sektörü de iki ülke arasında karşılıklı geliştirilebilir bir sektör konumunda"

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Gökçüoğlu, ana sektörler dışında turizm sektörünün de Türkiye ile Hırvatistan arasında karşılıklı geliştirilebilir bir sektör konumunda olduğunu söyledi.
     EBSO'da yapılan Türkiye-Hırvatistan İşbirliği Toplantısı'nda konuşan Gökçüoğlu, odanın 67 farklı sektörde hizmet veren 5 bine yakın üyesinin bulunduğunu belirtti.
     İzmir'in kimya, makine, demir çelik, tekstil, otomotiv sektörlerinde etkisi bulunan dünya markalarına ev sahipliği yaptığına dikkati çeken Gökçüoğlu, "Ana sektörler dışında turizm sektörü de iki ülke arasında karşılıklı geliştirilebilir bir sektör konumunda" dedi.
     İzmir'in EXPO 2020 adaylığı bulunduğunu da hatırlatan Gökçüoğlu, şöyle konuştu:
     "İzmir, 11 üniversitesi, turizm tesisleri, doğası, sanayi sektörü gibi faktörleriyle aday kentler arasında avantajlara sahip. Hırvatistan'dan şehrimizi desteklemesini bekliyoruz. 2020 EXPO'sunda yanımızda olursanız memnun olacağız. İzmir, 8 bin yıllık tarihiyle dünyada yeri olan bir kent. Kültürel ve tarihsel ortaklığımız olan Hırvatistan heyetini İzmir'de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Temeli atılacak bağlantıların önemli iş ilişkileri ile sonuçlanacağını umuyorum. Hırvatistan ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin artmasına yönelik pozitif desteğe her zaman hazırız. İlişkileri artıracak fedakarca çalışmalara katılmaktan mutluluk duyacağız."
     Hırvatistan Ekonomi Odası Pula Eyaleti Odası Başkanı Jasna Jaklin Majetic ise güçlü bir ekonomik bölge olan İzmir'in deneyimlerini tanımak için kenti ziyaret ettiklerini, Pula'nın ise tersaneleriyle tanınan önemli bir bölge olduğunu anlattı.
     Heyette, çeşitli sektör ve kurumlardan temsilciler bulunduğunu belirten Majetic, "İki bölge arasında ticari ve ekonomik işbirliğini geliştirmek istiyoruz. Projelerimizi sunacağız. EBSO heyetini de odamızda ağırlamaktan mutluluk duyacağız" dedi.
    
    
    

Bu haberi 139 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir