Türkiye Girişimcileri Ödülleri -Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü'nü Altınay Robot Teknolojileri…

  • Yazı boyutu
Türkiye Girişimcileri Ödülleri 
  -Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü'nü 
  Altınay Robot Teknolojileri…

Türkiye Girişimcileri Ödülleri -Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü'nü Altınay Robot Teknolojileri AŞ adına Hakan Altınay aldı -Başarılı girişimcilere, ödüllerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan takdim etti

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın (KOSGEB) başarılı KOBİ'lerin ve yenilikçi girişimlerin kamuoyuna tanıtılması, başarıların desteklenmesi ve özendirilmesi amacıyla düzenlediği, "Türkiye Girişimcileri Ödülleri" sahiplerini buldu.
     Swissotel'de gerçekleştirilen ödül törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Nihat Ergün, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan ile çok sayıda davetli katıldı.
     Yarışmada bin 108 başvuru arasından, her bir ödül için beş işletme olmak üzere, 40 KOBİ ve girişimci finalist olarak belirlendi. Bu ödüllerin yanı sıra KOBİ ve girişimcilik konularında katkı sağlayanlara da jüri özel ödülü takdim edildi.
     Toplam 8 alt kategoride ödüle layık görülen KOBİ ve girişimciler arasından Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü'nü Altınay Robot Teknolojileri AŞ adına Hakan Altınay alırken, Yılın İnovatif KOBİ Ödülü de Frekans Makine Sanayi ve Ticaret AŞ adına Mustafa Dündar'a verildi.
     Törende ayrıca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yılın İşbirliği-Güçbirliği Yapan KOBİ Ödülü Bursa Bakkalım AŞ adına Muhammed Nuri Örs'e, Yılın İhracatçı KOBİ Ödülü Polin Dış Ticaret adına Başar Pakiş'e, Yılın Genç Girişimci KOBİ Ödülü Eksi Bir Artı Bir Yazılım Danışmanlık AŞ adına Tolga Kurt'a, Yılın Kadın Girişimci KOBİ Ödülü Asset Medikal Tasarım AŞ adına Filiz Ünal Tüysüz'e, Yılın Küresel Doğan Girişimci KOBİ Ödülü Kosmopolitan Gıda AŞ adına Hakan Özdolgun'a, Yılın İnovatif Girişimci KOBİ Ödülü Shems Gıda adına Hakkı Harbalioğlu'na Jüri Özel Ödülü Dünya Gazetesi Köşe Yazarı Rüştü Bozkurt'a verilirken, Halk Bankası Özel Ödülü'nü de Ercan Şanal yine Başbakan Erdoğan'ın elinden aldı.
     Ödül törenin sona ermesiyle Başbakan Erdoğan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ve jüri üyeleri ile yarışmada ödül alan firmaların yetkilileri toplu fotoğraf çektirdi.
     Törenin ardından Başbakan Erdoğan, Bakan Ergün ve beraberindeki heyetle stantları gezdi. Burada hazır Türk kahvesi üreten bir firmanın stantının kahve ikramını geri çevirmeyen Erdoğan, kahvesini orta şekerli istedi.
    
     -Stantlar-
    
     Yarışmada finale kalan ve ödüle layık görülen firmalar, töreninin düzenlendiği alanda stant açarak ürünlerini tanıtma fırsatı da buldu.
     Stantlarda su kaydıraklarından diş protezlerine, tek kullanımlık steril medikal tekstilinden yemek sosu ve baharatlara kadar birçok ürün yer aldı.
     Stantlar arasında dikkati çeken ürünler arasında yer alan su geçirmeyen ceset torbaları üreten firma yetkilisi, ceset torbalarına olan ilgiden dolayı memnun olduklarını belirterek, ürünleri Gürcistan'a ihraç ettiklerini kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 254 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir