Türkiye Finansal Raporlama Standardı'nda değişiklik -Gerçeğe uygun değer ölçümüne ilişkin Türkiye…

  • Yazı boyutu
Türkiye Finansal Raporlama Standardı'nda değişiklik
  -Gerçeğe uygun değer ölçümüne ilişkin Türkiye…

Türkiye Finansal Raporlama Standardı'nda değişiklik -Gerçeğe uygun değer ölçümüne ilişkin Türkiye Finansal Raporlama Standardı (TFRS 13) hakkında tebliğde bazı değişiklikler yapıldı

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu'nun "Gerçeğe Uygun Değer Ölçümüne İlişkin Türkiye Finansal Raporlama Standardı"nda (TFRS) bazı değişikliklere gidildi.
     Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu'nun, Gerçeğe Uygun Değer Ölçümüne İlişkin Türkiye Finansal Raporlama Standardı (TFRS 13) hakkındaki tebliğ, Resmi Gazete'nin bugünkü 2. Mükerrer sayısında yayımlandı.
     Buna göre, tebliğ, TFRS 13'ün yürürlüğe konulması ve ilgili bazı tebliğlerde değişiklikler yapılması amacıyla yayımlanırken, söz konusu tebliğ 31 Aralık 2012 tarihinden sonra başlayan hesap dönemlerinde uygulanmak üzere yürürlüğe girecek.
     Tebliğe konulan geçici madde ile de, isteyen işletmeler bu hükümler çerçevesinde, bu tebliği ve bu tebliğin 1 no'lu ekinde yer alan "TFRS 13 Gerçeğe Uygun Değer Ölçümü" standardını 1 Ocak 2013 tarihi öncesi hesap dönemlerine ilişkin finansal tablolarında uygulayabilecek. Bu TFRS'nin 1 Ocak 2013 öncesi hesap dönemlerine ilişkin finansal tablolarda uygulanması halinde de bu durum dipnotlarda açıklanacak.
    
    
    

Bu haberi 215 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir