Türkiye Finans'a "Türkiye'nin En İyi Katılım Bankası" ödülü

  • Yazı boyutu
Türkiye Finans'a "Türkiye'nin En İyi Katılım Bankası" ödülü

Türkiye Finans'a "Türkiye'nin En İyi Katılım Bankası" ödülü

Türkiye Finans, "Islamic Finance Awards" ve "Islamic Finance News Awards" ödüllerinde, "Türkiye'nin En İyi Katılım Bankası" ödülünün sahibi oldu.
     Türkiye Finans'tan yapılan açıklamaya göre, şirketin istikrarlı başarı grafiği uluslararası sektör profesyonelleri tarafından yakından izlenerek, Türkiye Finans, katılım bankacılığının önemli iki ödülüne layık görüldü.
     Şirket, bu yıl 8'inci kez düzenlenen Katılım Bankacılığı sektörünün kapsamlı ve tarafsız anketi Islamic Finance News Awards ve 2007 yılından beri uluslararası ekonomi dergisi World Finance tarafından düzenlenen World Finance Awards da, 2012 yılındaki inovatif faaliyetleri sonucu 2013 yılında "Türkiye'nin En İyi Katılım Bankası" ödülünü almaya hak kazandı.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk, katılım bankacığı sektörünün Türkiye'de istikrarlı ve hızlı bir büyüme sergilediğini belirterek şunları kaydetti:
     "Katılım bankacılığı, şu anda bankacılık sektörünün yüzde 5,1'ine sahip. Türkiye Finans olarak 2012 yılında aktiflerde yüzde 30, kullandırdığımız kredilerde yüzde 26, topladığımız fonlarda yüzde 20, özkaynaklarda yüzde 32, karda yüzde 22,4 büyüyerek yılı 284 milyon lira net kar ile tamamladık.
     Sermaye artırımı ve yenilikçi ürün çalışmalarımız ile mükemmel bir performans sergiledik. Sürdürülebilir büyüme politikamız, uluslararası sektör profesyonelleri tarafından da ilgiyle izleniyor, aldığımız ödüller de bunun bir göstergesi."
    
    
    

Bu haberi 245 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir