Türkiye finalde -Türkiye, "Engelliler Çalışıyor Projesi" ile "Avrupa Girişimciliği Teşvik…

  • Yazı boyutu
Türkiye finalde
  -Türkiye, "Engelliler Çalışıyor Projesi" ile 
  "Avrupa Girişimciliği Teşvik…

Türkiye finalde -Türkiye, "Engelliler Çalışıyor Projesi" ile "Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri 2012"de finale kaldı.

Türkiye, "Engelliler Çalışıyor Projesi" ile "Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri 2012"de finale kaldı.
     Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'ndan (KOSGEB) yapılan yazılı açıklamada, 2012 yılı Avrupa Girişimcilik Ödülü'ne Denizli Belediyesi tarafından yürütülen "Engelliler Çalışıyor Projesi"nin "Sorumlu Girişimcilik" kategorisinde 3 projeden oluşan finale kaldığı belirtilerek, kazananların 15 Kasım'da açıklanacağı kaydedildi.
     "Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülü 2012" için 27 AB ülkesinin yanı sıra Türkiye, Sırbistan ve Hırvatistan olmak üzere toplam 30 Avrupa ülkesinden toplam 402 projenin yarıştığı belirtilen açıklamada, ulusal seçim süreci sonunda seçilen 57 adet başvurunun iş dünyası, kamu ve üniversite temsilcilerinden oluşan uluslararası bir jüri tarafından değerlendirilerek 5 kategori için toplam 14 adaydan oluşan final listesinin belirlendiği ifade edildi.
     Denizli Belediyesi'nin yürüttüğü "Engelliler Çalışıyor Projesi" kapsamında Türkiye ve Hollanda'dan 16 kurum ve kuruluşun yer aldığı vurgulanırken, proje ile fiziksel engellilere istihdam sağlaması, yetenekleri doğrultusunda doğru mesleki eğitimin verilmesi, engellilerin yapacakları işe fiziksel olarak hazırlanması ve işverenler ile buluşturulmasının amaçlandığı kaydedildi.
     Açıklamada, proje sonucunda engelli veri tabanının oluşturulduğu, 10 bin 674 engellinin kayıt altına alındığı, 151 iş yerinin bilgilendirildiği, test merkezlerinin oluşturulduğu ve 107 engellinin test edildiği, 13 mesleki eğitim kursu açıldığı, 194 engellinin eğitime katıldığı ve 65 engellinin istihdam edildiği ifade edildi.
    
    
    

Bu haberi 192 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir