Türkiye-Filipinler İş Forumu -ANFED Başkanı Bıyık: "Üçüncü ülkelerde ticari fırsatları…

  • Yazı boyutu
Türkiye-Filipinler İş Forumu
  -ANFED Başkanı Bıyık:
  "Üçüncü ülkelerde ticari fırsatları…

Türkiye-Filipinler İş Forumu -ANFED Başkanı Bıyık: "Üçüncü ülkelerde ticari fırsatları değerlendirebilir, ortak yatırımlar yapabiliriz

Anadolu İşadamları Federasyonu (ANFED) Başkanı Rahmi Bıyık, Türkiye-Filipinler İş Forumu'nda, Filipinlilere ortak iş yapma çağrısında bulunarak, "Sizlerle üçüncü ülkelerde ticari fırsatları değerlendirebilir, ortak yatırımlar yapabiliriz" dedi.
     ANFED, Filipinler'den gelen 30 civarında işadamıyla üyelerini, Ankara Double Tree by Hilton Otel'de düzenlediği Türkiye-Filipinler İş Forumu'nda buluşturdu.
     Filipinler'de gıda, inşaat malzemeleri, elektrikli ev aletleri sektörlerinde üretim yapan yaklaşık 30 kişilik bir heyet, ANFED üyesi Türk işadamlarıyla buluşarak, bir dizi ikili görüşme gerçekleştirdi.
     İkili görüşmelerin ardından konuşan ANFED Başkanı Bıyık, iki ülkenin arasında coğrafi uzaklıklar haricinde herhangi bir problem bulunmadığını belirterek, "Karşılıklı bu güzel diyaloglar ile coğrafi uzaklıkların da aşılacağına inanıyorum" diye konuştu.
     Bıyık, iki ülke arasındaki ticaret hacminin son yıllarda düşüş eğiliminde olduğuna dikkati çekerek, Filipinler'de faaliyet gösteren TUSKON, ANFED ve üye derneklerinin gayretleri ile bu rakamların çok daha üstünde bir ticaret hacimine ulaşabileceklerini söyledi.
     Türkiye'nin inşaat, inşaat malzemeleri, gıda, tarım ürünleri gibi konularda deneyiminin olduğunu vurgulayan Bıyık, "Sizlerle üçüncü ülkelerde ticari fırsatları değerlendirebilir, ortak yatırımlar yapabiliriz" diye konuştu.
     Foruma Filipinler Ankara Büyükelçisi Marilyn Alarilla, Filipinler-Türk Ticaret Odası Başkanı İrfan Karabulut ve Filipinli işadamlarının yanı sıra çok sayıda Türk işadamları katıldı.
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir