Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Palandöken: -"Herkes kendi işini…

  • Yazı boyutu
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Palandöken:
  -"Herkes kendi işini…

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Palandöken: -"Herkes kendi işini yapsın"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken bankaların ve PTT şubelerinin altın satmaya başladıklarını belirterek "Herkes kendi işini yapsın" değerlendirmesinde bulundu.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, bankaların ve PTT şubelerinin, esnaf ve sanatkarların işine soyunarak altın satmaya başladıklarını savunarak, "AVM'lerle bakkalı, kasabı, manavı bitiren zihniyet hazır konfeksiyonlarla da terzileri bitirdi. Şimdi de sıra bankalara altın alım-satımı yaptırarak kuyumculuk sektörünü bitirmeye geldi. Bankalar ve PTT şubeleri ülke genelinde altın satışının yanında hurda altında toplayarak kuyumcu esnafının kapanmasına sebep olacaklar. Herkes kendi işini yapsın" ifadelerinde bulundu.
     Türkiye'de yaklaşık 250-300 ton altının işlendiğini ve 1 milyar 800 milyon dolarlık kısmının ihraç edildiğini ifade eden Palandöken, şunları kaydetti:
     "Hızlıca tedbir alınarak haksız rekabetin önüne geçilmeli ve kuyumculuk sektörü bitirilmemelidir. Toplu taşımadan başlayarak 415 meslek dalında var olan esnaf ve sanatkarlarımız ülkemizin çimentosudur. Esnaf ve sanatkarın olmadığı yerde kültürde olmaz, yaşamda. Bir parça altın madenin değerli ürün haline gelmesi için 250 bin işçiyi bünyesinde barındırarak istihdama katkı sağlayan 40 bin kuyumcumuz artık iş yapamaz hale gelecektir"
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir