Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Palandöken: -"Vatandaşlar yeni…

  • Yazı boyutu
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları 
  Konfederasyonu Genel Başkanı Palandöken:
  -"Vatandaşlar yeni…

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Palandöken: -"Vatandaşlar yeni eğitim ve öğretim yılında okul servisi, kantin, kırtasiye ve giyim konusunda duyarlı olmalılar"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, vatandaşların yeni eğitim ve öğretim yılında okul servisi, kantin, kırtasiye ve giyim konusunda duyarlı olmaları gerektiğini belirtti.
     Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla öğrenci, öğretmen, yönetici, veli ve sektörde hizmet vererek katkıda bulunacak olanlara başarı dileyerek Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) tarafından yayımlanan kurallara tüm şoförlerin uyması gerektiğini kaydetti.
    
     -Sağlıksız yiyeceklere dikkat-
    
     Yeni eğitim ve öğretim döneminde 15 milyonun üzerinde öğrencinin okula gideceğini ifade eden Palandöken, "Geleceğimizin güvencesi ve teminatı olan çocuklarımızın sağlıklarının korunabilmesi için gerekli tedbirler alınmalıdır. Bunun için tüm okul idarelerinin okul kantinlerine, okul çevresindeki seyyar satıcılara dikkat etmeli. Ayrıca, okul çevresinde öğrencileri kötü alışkanlıklara yönelten kişilerden korunması içinde emniyet güçlerinin gerekli tedbirleri almaları kaçınılmazdır" ifadelerini kullandı.
    
     -Korsan servis araçlarına dikkat-
    
     Palandöken, okul servis araçlarının, öğrenci velileri ve okul idareleri tarafından sürekli denetlenmesi gerektiğini belirterek şunları kaydetti: "Öğrenci velileri ve okul idarecileri okul servis araçlarının temiz, bakımlı, güvenli ve her 6 ayda bir düzenli bakımının yapılıp yapılmadığına dikkat etmeli. Servislerde rehber personel bulunmayan okul servis araçları mutlaka 'Servis Araçları Odası'na bildirilmelidir."
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir