Türkiye enerji sektörü temsilcileri, Bosna-Hersek'te -Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakan Yardımcısı…

  • Yazı boyutu
Türkiye enerji sektörü temsilcileri, Bosna-Hersek'te
  -Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakan Yardımcısı…

Türkiye enerji sektörü temsilcileri, Bosna-Hersek'te -Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mercan: -"Umuyorum ki, güzel başlayan bu ilişkiler korunup nihai projelerle güçlendirilecektir"

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakan Yardımcısı Murat Mercan ve beraberindeki Türkiye enerji sektörü temsilcileri, Bosna-Hersek'i oluşturan iki entiteden biri olan Bosna Sırp Cumhuriyeti Sanayi, Enerji ve Madencilik Bakanı Jelyko Kovaçeviç ile Banya Luka kentinde bir araya geldi.
     Mercan ve Kovaçeviç, yapılan heyetler arası görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bosna Sırp Cumhuriyeti'nin enerji sektöründe yatırımcıları çekecek önemli potansiyellere sahip olduğunu kaydeden Kovaçeviç, bugünkü görüşmenin Türkiyeli temsilcilerle iş birliği yolunda atılmış ilk adım olduğunu söyledi.
     Banya Luka kentinde gerçekleştirilen toplantıdan son derece memnuniyet duyduklarını söyleyen Mercan, ise Türkiye'nin Bosna-Hersek'in Avrupa ve Avrupa-Atlantik entegrasyonuna destek olduğunu, bu yolda özellikle ekonomik iş birliğine önem verdiğini belirtti.
     Mercan, "Bugün burada gerçekleştirmeyi planladığımız projeler üzerine konuştuk, bundan sonra ise teknik ekipler kendi üzerlerine düşen işleri yapacak. Henüz detaylar üzerine konuşmak için erken" diye konuştu.
     Bosnalı Sırpların lideri Milorad Dodik'i Türkiye'ye davet eden Mercan, "Umuyorum ki, güzel başlayan bu ilişkiler korunup nihai projelerle güçlendirilecektir" dedi.
     Murat Mercan ve beraberindeki Türkiye'den enerji sektörünün temsilcilerinin bulunduğu heyet, sabah saatlerinde de Saraybosna'daki Bosna Hersek Dış Ticaret Odası binasında, Bosna-Hersekli yetkililerle enerji sektörüne yapılacak yatırımlarla ilgili toplantı gerçekleştirmişti.
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir