"Türkiye Dünya Ticaret Köprüsü 2012" programı -Program kapsamında, ikili iş görüşmelerinin açılış…

  • Yazı boyutu
"Türkiye Dünya Ticaret Köprüsü 2012" programı
  -Program kapsamında, ikili iş görüşmelerinin açılış…

"Türkiye Dünya Ticaret Köprüsü 2012" programı -Program kapsamında, ikili iş görüşmelerinin açılış seremonisi Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın katılımıyla gerçekleştirildi

"Türkiye Dünya Ticaret Köprüsü 2012" programı ikili iş görüşmelerinin açılış seremonisini gerçekleştirildi.
     Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın katılımıyla gerçekleştirilen ikili iş görüşmelerinin açılışında konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, bu tür organizasyonların, Türkiye'nin dış ticareti açısından çok büyük fayda olduğunu belirterek, "Geçen yıl ihracatımızı 135 milyar dolara çıkardık. Bu yıl ki hedefimiz de 150 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmektir. Bu konuda bize rehberlik eden Ekonomi Bakanımızın çok büyük katkısı var ve kendisine teşekkür ediyorum. Bugün gerçekleşecek ikili iş görüşmelerin, Türk ekonomisine ve ihracata katkısı olacağını düşünüyorum" diye konuştu.
     Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur Meral de bu organizasyonda, bin 500 yabancı iş adamı ile bin 200 yerli iş adamının bir araya geldiğini ifade ederek, 950 tercüman desteğiyle 30 dilden tercüme yapılacağını kaydetti.
     Konuşmaların ardından TUSKON adına Meral, Meksika, Filipinler ve Malezya heyetleri ile ticari partnerlik anlaşması imzaladı.
     İmza töreninin ardından Meral, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye kendilerine verdikleri destek ve katılımlarından dolayı plaket verdi.
     Daha sonra Bakan Çağlayan, Büyükekşi, Meral ve beraberindekilerin kurdele kesimiyle ikili işi görüşmeleri başladı.
     Açılışın ardından Bakan Çağlayan ve beraberindeki heyet, Kosova, Gana, Güney Kore ve Benin stantlarını ziyaret ederek, sohbet etti.
     Çağlayan Ekonomi Bakanlığı, TİM ve TUSKON'un stantlarını da gezerek, yurt dışından gelen misafirlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
     Program, ikili görüşmelerin ardından bugün sona erecek.
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir