Türkiye'den Mısır'a yatırım beklentisi -Mısır Müslüman Kardeşler Teşkilatı yöneticilerinden iş…

  • Yazı boyutu
Türkiye'den Mısır'a yatırım beklentisi
  -Mısır Müslüman Kardeşler Teşkilatı
  yöneticilerinden iş…

Türkiye'den Mısır'a yatırım beklentisi -Mısır Müslüman Kardeşler Teşkilatı yöneticilerinden iş adamı Malik: -"Türkiye'nin 2013'te Mısır'a 1 milyar dolar yatırım yapması bekleniyor"

Mısır Müslüman Kardeşler Teşkilatı yöneticilerinden iş adamı Hasan Malik, "Türkiye'nin 2013'te Mısır'a 1 milyar dolar yatırım yapması bekleniyor" şeklinde konuştu.
     Malik AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın iş adamları heyeti eşliğinde gelecek hafta Mısır'ı ziyaret etmesi ve birçok sektörde Türk-Mısır yatırım ortaklıklarına imza atılmasını beklediklerini kaydetti.
     Türk yatırımcıların iplik, dokuma, petrokimya, ziraat ve gıda başta olmak üzere birçok sektörde yatırım yapmayı önemsediklerini söyleyen Malik, "Türkiye'nin 2013'te Mısır'a 1 milyar dolar yatırım yapmasını bekliyoruz" dedi.
     Kendisinin de Türk iş adamlarıyla anlaşma imzalayacağını belirten Malik, yatırım miktarını ve hangi sektörde yatırım yapacağını açıklamaktan kaçındı.
     Türkiye, Eylül ayında Mısır'a 1 milyar dolar borç vereceğini ve altyapı projeleri için de 1 milyar dolar değerinde yatırım yapacağını açıklamıştı.
     Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 17-18 Kasım tarihlerinde 12 bakanın da aralarında bulunduğu büyük bir heyet eşliğinde Mısır'ı ziyaret etmesi bekleniyor.
    
    
    

Bu haberi 125 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir