Türkiye'den Mısır'a 2 milyar dolarlık finansman desteği -Başbakan Yardımcısı Babacan Mısır…

  • Yazı boyutu
Türkiye'den Mısır'a 2 milyar dolarlık finansman desteği
  -Başbakan Yardımcısı Babacan Mısır…

Türkiye'den Mısır'a 2 milyar dolarlık finansman desteği -Başbakan Yardımcısı Babacan Mısır Cumhurbaşkanı Yardımcısı Essam Elhaddad ile bir araya geldi -Türkiye ve Mısır, Mısır ekonomisini destekleyecek 2 milyar dolarlık finansman paketi üzerinde mutabakat sağladı

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Mısır Cumhurbaşkanı Yardımcısı Essam Elhaddad ile bir araya geldi.
     Dolmabahçe Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde basına kapalı gerçekleşen ikili görüşme ve heyetler arası görüşmede Türkiye tarafına Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Mısır tarafına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Essam Elhaddad başkanlık etti.
     Görüşmede, Mısır Maliye Bakanı Mumtaz El Saaid ile Planlama ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Ashraf Al Araby de hazır bulundu.
     Edinilen bilgiye göre, toplantıda, Türkiye ve Mısır'ın yakın işbirliği çerçevesinde, Mısır ekonomisini destekleyecek 2 milyar dolarlık finansman paketi üzerinde mutabakat sağlandı.
     Taraflar toplantıda her iki ülkedeki gelişmeleri, ticari ilişkileri ve yatırım fırsatlarını ele aldı, Türkiye'nin Mısır'a sağlayacağı 2 milyar dolarlık finansman paketinin çerçevesi üzerinde mutabakata vardı.
     Finansman paketiyle Mısır'ın uluslararası rezervlerinin güçlendirilmesi, Mısır hükümetinin altyapı planının desteklenmesi ve böylelikle Mısır'ın makro ekonomik istikrarı ile büyüme perspektifine katkı sağlanması hedefleniyor.
    
    
    

Bu haberi 194 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir