Türkiye'den Mısır'a 1 milyar dolar kredi -Türkiye Cumhuriyeti ile Mısır Arap Cumhuriyeti arasında…

  • Yazı boyutu
Türkiye'den Mısır'a 1 milyar dolar kredi 
  -Türkiye Cumhuriyeti ile Mısır Arap Cumhuriyeti arasında…

Türkiye'den Mısır'a 1 milyar dolar kredi -Türkiye Cumhuriyeti ile Mısır Arap Cumhuriyeti arasında 1 milyar dolar tutarında kredi anlaşması imzalandı

Türkiye Cumhuriyeti ile Mısır Arap Cumhuriyeti arasında 1 milyar dolar tutarında kredi anlaşması imzalandı.
     Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın Basın Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada, dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin hazır bulunduğu toplantıda kredi anlaşması imzalandığı kaydedildi.
     Türkiye'nin Mısır'a sağlayacağı 1 milyar dolar tutarındaki anlaşmaya Türkiye adına Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Mısır adına Maliye Bakanı Momtaz El Saied imzaladı.
     Açıklamaya göre, Türk Eximbank tarafından Türkiye'den Mısır'a ihraç edilecek mal ve hizmetlerin finansmanı amacıyla 1 milyar dolar tutarında finansman imkanı sağlanmasına ilişkin çalışmalar da devam ediyor. Söz konusu imkanların, Türkiye ile Mısır arasındaki ekonomik ve ticari ilişkileri önemli ölçüde artırması ve güçlendirmesi bekleniyor.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir