Türkiye'den Kırgızistan'a kredi ve hibe desteği -Türkiye, Kırgızistan'ın gelişmesi ve kalkınmasına…

  • Yazı boyutu
Türkiye'den Kırgızistan'a kredi ve hibe desteği
  -Türkiye, Kırgızistan'ın gelişmesi ve kalkınmasına…

Türkiye'den Kırgızistan'a kredi ve hibe desteği -Türkiye, Kırgızistan'ın gelişmesi ve kalkınmasına katkı amacıyla vereceği 106 milyon dolarlık hibe ve düşük faizli kredi desteğini hızlandıracak

Türkiye, Kırgızistan'ın gelişmesi ve kalkınmasına katkı amacıyla sağlayacağı 106 milyon dolarlık hibe ve düşük faizli kredi desteğini hızlandıracak.
     Başbakanlık Binası'nda Başbakan Cantoro Satıbaldiyev'in hazır bulunduğu törende, Kırgızistan Maliye Bakan Yardımcısı Mirlan Baygonçokov ile Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Nejat Akçal arasında, 28 Haziran tarihinde Bişkek'te imzalanan 100 milyon dolarlık kredi ve 6 milyon dolarlık hibe anlaşmasına ek olarak bir anlaşma daha imzalandı.
     Büyükelçi Akçal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sözkonusu 100 milyon dolarlık kredi anlaşmasının kullanımını hızlandırılması ve kolaylaştırılması amacıyla bir anlaşma daha imzaladıklarını belirterek, anlaşmanın yürürlüğe girmesi ile birlikte Kırgızistan'a 10 milyon dolarlık kredi diliminin aktarılacağını ifade etti.
     Baygonçokov da, Türkiye'nin Kırgızistan'a 100 milyon dolarlık krediyi çeşitli alanlardaki projelere vereceğini anımsatarak, "Kırgızistan'da Türk kredisini kullanmaya hak kazanan Türk-Kırgız ortak şirketleri hayata geçirecekleri projelerini bitiminde beklemeden ödemelerini alacaklarını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 176 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir