`Türkiye`de çok ciddi istihdam sorunu var!`

  • Yazı boyutu
`Türkiye`de çok ciddi istihdam sorunu var!`

UNDP Baskani Kemal Dervis, "Türkiye`de çok ciddi istihdam sorunlari var" dedi

Birlesmis Milletler Kalkinma Programi (UNDP) Baskani Kemal Dervis, büyüme ve makro ekonomik dengelerdeki olumlu gelismeye ragmen Türkiye`de çok ciddi istihdam sorununun devam ettigini belirtti.

Dervis, Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi (TOBB) ve UNDP isbirliginde gerçeklestirilen ``Binyil Kalkinma Hedeflerinin Yerellestirilmesi Projesi`` kapsaminda En Iyi Uygulamalar Fonundan yararlanmak üzere seçilen 10 proje ödüllendirildi.

Ödül töreninde konusan Dervis, 6,5 yil önce Türkiye`ye geldiginde zor bir tablo ile karsi karsiya bulunuldugunu hatirlatarak, ``O günden bu yana Türkiye ilerledi. Enflasyon yüzde 70`ten yüzde 10`un altin indi. Büyüme hizi sürdü. Makro dengeler oturdu. Merkez Bankasi`ndaki rezervler birikti, kurdan kaynaklanan zorluklara ragmen ihracat 100 milyar dolari asti`` dedi.

Bazi önemli sorunlarin ise devam ettigini ifade eden Dervis, ``Istihdam yönü zayif bir büyüme sürecini yasiyor bütün dünya, sadece Türkiye degil. Türkiye`de büyüme ve makro ekonomik dengelerdeki olumlu gelismelere ragmen çok ciddi istihdam sorunu devam ediyor`` diye konustu.

Kemal Dervis, Türkiye`nin bu tempo ile gitmesi durumunda 2015 yilinda binyillik kalkinma hedefine ulasmis bir ülke olarak tarihe geçecegini vurguladi.

Verilen bilgiye göre, seçilen projelere proje kapsaminda olusturulan fondan 250 bin dolar civarinda destek saglanmasi planlaniyor.

Haber1

Bu haberi 2,488 kişi okudu

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir