Türkiye Bahçesi birinciliğe koşuyor!

  • Yazı boyutu
Türkiye Bahçesi birinciliğe koşuyor!

Hollanda'da düzenlenen Dünya Bahçecilik Fuarı'nda kurulan ülke bahçeleri arasında yapılan değerlendirmede Türkiye Bahçesi, en iyi üç bahçe arasında yer aldı

Hollanda'nın Venlo şehrinde düzenlenen Dünya Bahçecilik Fuarı'nda (Floriade) kurulan Türkiye Bahçesi, Ülke Bahçeleri Değerlendirme Jürisi'nin değerlendirmesi sonucu Çin ve Almanya bahçeleri ile aynı puanı alarak, ilk üç sırada yer aldı.
     Farklı ülkelerden 9 üyesi bulunan ve bu yıl Türkiye'nin de dahil edildiği Ülke Bahçeleri Değerlendirme Jürisi, 30 Haziran'da Floriade alanında kurulan tüm ülke bahçelerini inceledi. Jürinin yaptığı inceleme sonucu Türkiye, Çin ve Almanya ile aynı puanı alarak ilk üç sırada yer aldı. Hangi bahçenin birinci olacağının ise ekim ayında açıklanacağı bildirildi.
     Günde yaklaşık 10 bin ziyaretçinin ilgi gösterdiği Floriade'da yer alan Türkiye Bahçesi, bin metrekare alana kurulu. Açılışı 19 Nisan'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Hollanda Kraliçesi Beatrix tarafından yapılan Türk Bahçesi'nde, ebru, hat, iğne oyası ve cam işleme sanatları tanıtılıyor.
     Bahçe içinde yer alan ve "Yalı" şeklinde tasarlanan binada da 2016 yılında Antalya'da yapılacak Dünya Botanik EXPO'su ile Antalya'nın tanıtımı yapılıyor.
    
    
    


Bu haberi 443 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir