"Türkiye: Avrupa Sürecindeki Bölgesel Güç" semineri -Türkiye'nin AB ile ilişkilerinin güncel…

  • Yazı boyutu
"Türkiye: Avrupa Sürecindeki Bölgesel Güç" semineri
  -Türkiye'nin AB ile ilişkilerinin güncel…

"Türkiye: Avrupa Sürecindeki Bölgesel Güç" semineri -Türkiye'nin AB ile ilişkilerinin güncel siyasi ve ekonomik gelişmeler ışığında ele alınacağı seminer, İrlanda'da gerçekleştirilecek

İktisadi Kalkınma Vakfı'nın (İKV), "Türkiye: Avrupa Sürecindeki Bölgesel Güç" isimli semineri İrlanda'da gerçekleştirilecek.
     İKV'den yapılan açıklamaya göre, İrlanda'nın Başkenti Dublin'de 25 Mart'ta yapılacak "Türkiye: Avrupa Sürecindeki Bölgesel Güç" semineri, İrlanda'nın önde gelen düşünce kuruluşu Uluslararası ve Avrupa İşleri Enstitüsü'nde (Institute of International and European Affairs) gerçekleştirilecek. İKV Başkanı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu'nun girişimiyle düzenlenen seminerde, Türkiye'nin AB ile ilişkileri güncel siyasi ve ekonomik gelişmeler ışığında ele alınacak.
     İKV'nin "Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanlıkları ve Türkiye'nin AB süreci" adlı projesi çerçevesinde, altı ayda bir değişen AB Bakanlar Konseyi başkanlığını devralan üye devletlerde seminerler düzenleniyor.
     Bu yılın Ocak ayı itibarıyla AB Bakanlar Konseyi dönem başkanlığını İrlanda'nın devralması dolayısıyla düzenlenen bu seminerde, İKV Başkanı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu, Cumhurbaşkanlığı ekonomi danışmanı ve Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı ve dünyaca ünlü tarihçi Prof. Dr. Feroz Ahmad ve Maynooth İrlanda Ulusal Üniversitesi Avrupa Çalışmaları Programı ve Merkezi Direktörü Prof. John O'Brennan bulunacak.
     Seminerde, Türkiye'nin AB üyeliği sürecine İrlanda'nın bakışının yanında, modernleşme süreci, AB ile ilişkilerin ortaklıktan adaylığa uzanan gelişimi ve son yıllarda sergilediği ekonomik başarı hikayesi ele alınacak.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir