Türkiye AVM Potansiyeli Raporu -Rapora göre, AVM'lerde kişi başına düşen kiralanabilir alanda…

  • Yazı boyutu
Türkiye AVM Potansiyeli Raporu
  -Rapora göre, AVM'lerde kişi başına düşen 
  kiralanabilir alanda…

Türkiye AVM Potansiyeli Raporu -Rapora göre, AVM'lerde kişi başına düşen kiralanabilir alanda Ankara, İstanbul'u geçecek

Türkiye AVM Potansiyeli Raporu'na göre, Ankara bu yıl kişi başına düşen 246 metre kare kiralanabilir AVM alanı ile İstanbul'u geçecek.
     EVA Gayrimenkul Değerleme ile araştırma şirketi Akademetre, Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği'nin katkılarıyla Türkiye AVM Potansiyeli Raporu açıklandı.
     Rapora göre, sektörü gelecek 3 yıl içinde ciddi bir alan artışı bekliyor. Buna göre 2015 yılında kiralanabilir AVM alanı 13 milyon metre kareyi aşacak. 2013 yılında Ankara, kişi başına düşen 246 metre kare kiralanabilir alan ile İstanbul'u geçecek, bu rakam İstanbul için 227 metre kare olacak.
     Türkiye'nin AVM potansiyelinin ve haritasının belirlendiği çalışmada, mevcutta AVM bulunan illerdeki alışveriş merkezleri ziyaret edildi ve incelendi. Çalışmada ayrıca, 2014 sonuna kadar açılması planlandığı tespit edilen inşaat ve proje halindeki 110 alışveriş merkezi de incelendi.
     Rapora göre, 10 yıl önce açılan AVM'lerin kiralama alanı büyüklükleri ortalama 30 bin metre kare büyüklüğündeyken, 2013 senesinde açılacak AVM'lerin ortalama büyüklüğü 40 bin metre karelere yaklaştı. Gelecek projeler dikkate alındığında bu rakamın 2015'te 41 bin metre kare seviyelerine ulaşması bekleniyor.
     Rapora göre 2015 yılına gelindiğinde kiralanabilir AVM alanı 13 milyon metre kareyi geçecek.
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir