Türkiye, Arab Health Fuarı'na milli katılım düzenliyor -İKMİB Başkanı Murat Akyüz: -"Ortadoğu…

  • Yazı boyutu
Türkiye, Arab Health Fuarı'na milli katılım düzenliyor
  -İKMİB Başkanı Murat Akyüz:
  -"Ortadoğu…

Türkiye, Arab Health Fuarı'na milli katılım düzenliyor -İKMİB Başkanı Murat Akyüz: -"Ortadoğu bölgesi tüm belirsizliklere rağmen kimya sektörü açısından halen ciddi bir potansiyel taşıyor"

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), sağlık ürünleri ve teknolojileri alanında Ortadoğu'nun en büyük organizasyonu olan Arab Health Fuarı'na bu yıl üçüncü kez milli katılım düzenliyor.
     İKMİB açıklamasına göre, Dubai Arab Health (Medikal Teknoloji, Sağlık, İlaç, Dişçilik Malzemeleri) Fuarı 28-31 Ocak 2013 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri'nde, Dubai'de gerçekleştirilecek.
     Bu yıl 44'üncüsü düzenlenen fuarda; 56'sı milli katılım olmak üzere toplam 100 Türk firması yer alacak.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen İKMİB Başkanı Murat Akyüz, Arab Health Fuarı'nın sağlık ve tıp sektörünün Ortadoğu'daki en büyük organizasyonu olduğunu belirterek, Türk milli katılımının her yıl biraz daha artmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.
     Ortadoğu bölgesinin tüm belirsizliklere rağmen kimya sektörü açısından halen ciddi bir potansiyel taşıdığına dikkati çeken Akyüz, "Birleşik Arap Emirlikleri, en çok ihracat yaptığımız ilk üç ülkeden biri olmasıyla ihracatçımız açısından oldukça önemli. Arap Health gibi dünya çapındaki fuarlar, bu bölgede yeni iş bağlantılarının kurulması açısından zemin oluşturuyor. Fuara Türkiye'den katılımın her geçen yıl daha da artması Arab Health'in öneminin bir göstergesi" ifadelerini kullandı.
     2012 sonunda 615 milyon dolara ulaşan medikal ürünler ihracatının iki yılda 1 milyar dolara çıkarılması hedefleniyor. Sektörün 2023 yılındaki ihracat hedefi ise 5 milyar dolar.
     Dünya çapındaki sağlık, iş ve tıp çevrelerini buluşturan Arab Health Fuarı, yaklaşık 86 bin metre kare alanda gerçekleştirilecek. Türk firmalarının ürünlerini dünya genelindeki alıcılara ulaştırma imkanı bulacağı fuarda; elektro medikal gereçler-medikal teknoloji, laboratuvar ekipmanları, tanılama, fizyoterapi ortopedi teknolojileri, ameliyatlar ve hastaneler için eşyalar ve tüketim malları, iletişim ve bilgi teknolojileri, hizmet yönetimi, kumaşlar, yapı teknolojileri, medikal hizmetler ve yayınları sektörün beğenisine sunulacak.
     Geçtiğimiz yıl fuarda, 60 ülkeden 3 binden fazla katılımcı firma ürünlerini sergilemiş ve fuarı 66 bin yerli ve yabancı sağlık profesyoneli gezmişti.
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir